Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Krakowie odbyły się III Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością

Przyjechali z całego kraju. Każdego roku jest ich więcej. W Krakowie odbyły się III Igrzyska Wspinaczkowe dla osób z niepełnosprawnością. To walka o nagrody, ale przede wszystkim integracja osób z niepełnosprawnościami z różnych środowisk. Nie trzeba być wytrawnym wspinaczem, liczy się dobra zabawa i przełamywanie własnych ograniczeń.

Fot. Hubert Strzelecki

Posłuchaj materiału Huberta Strzeleckiego

 Wydarzenie było skierowane do osób, które posiadają diagnozę o zaburzeniu rozwojowym lub orzeczenie o niepełnosprawności psychicznej lub fizycznej.

- Chcemy pokazać, że potrafią, że się da, że  ten dych sportu to nie jest rywalizacja, tylko to jest coś więcej. Rywalizacja nie jest dla nas na pierwszy miejscu - powiedział  Miłosz Nycz z Fundacji Sprawne Wspinanie.

W zawodach wzięło ponad 200 osób z całej Polski.

Autor:
Hubert Strzelecki

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię