- A
- A
- A
Tatry: Śmiertelny wypadek na Orlej Perci
Śmiertelny wypadek w Tatrach. Na Orlej Perci pomiędzy Zawratem a Małym Kozim Wierchem turyści zauważyli spadające ciało.Dzisiaj przed południem centrala TOPR została zaalarmowana przez turystów, którzy szli szlakiem z Zawratu w kierunku Małego Koziego Wierchu. Z przekazanych informacji wynikało, że widzieli spadające ciało na stronę północną w tej części Tatr.
Na miejsce zdarzenia wysłano natychmiast śmigłowiec z ratownikami TOPR na pokładzie . Edward Lichota zastępca naczelnika TOPR informuje że na miejscu już okazało się, że turysta po upadku z około 200 metrów zginął na miejscu. Turysta nie miał przy sobie dokumentów ani plecaka. Zakopiańska policja będzie próbować ustalać tożsamość mężczyzny.
TOPR ostrzega - w Tatrach w wyższych partiach, szczególnie po północnej stronie i w miejscach zacienionych wciąż jeszcze jest sporo śniegu po ostatnich zimie. Tymczasem wejście bez czekana i raków na płat śniegu często kończy się poślizgnięciem i upadkiem ze sporej wysokości. Synoptycy ostrzegają zaś przed burzami, które również dzisiaj mogą przejść nad Tatrami.
Orla Perć jest uważana na najtrudniejszy szlak w Tatrach. Droga wiedzie głównie granią przez przełęcze i szczyty górskie. Niektóre odcinki są zamknięte dla turystów od lat. Mimo, że powszechnie znana jest trudność tego szlaku, ciągle znajduje się wielu niedoświadczonych śmiałków, którzy pragną zmierzyć się z Orlą Percią.
Trasa ta wymaga od turysty pewności ruchów, obycia z terenem skalistym, odpowiedniego ekwipunku, kondycji, wiedzy o zagrożeniach czekających nas w górach, a przede wszystkim rozwagi i ostrożności. Przejście całej grani zajmuje ok. 8 godzin.
Od czasu otwarcia szlaku w 1906 r. zginęło na nim ponad 100 turystów. Główną przyczyną wypadków w rejonie Orlej Perci są poślizgnięcia na płatach śniegu.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:52
Sześciolatka wypadła z okna na trzecim piętrze bloku w Wadowicach
-
20:03
"Gdzie jest reżyser tego zła”? Sprawa z Limanowszczyzny to coś więcej niż szkolny incydent
-
19:15
Milionowe roszczenia. Śląsk Wrocław żąda gigantycznych pieniędzy od Wisły Kraków
-
18:44
35. urodziny Straży Miejskiej w Krakowie. Ślubowanie, odznaczenia, defilada
-
18:25
Droga przez ciężar i światło. Tegoroczny Grób Pański u Pijarów
-
18:02
„Wszechświat jest tylko drogą”. Grób Pański u Pijarów z przesłaniem nadziei
-
17:12
Czy Karta Krakowska dyskryminuje? Ekspert o granicach prawa samorządów
-
16:55
Wypadek na przejeździe kolejowym w Bulowicach. Policja ustala przyczyny
-
16:10
Karta Krakowska bez podstawy prawnej? Prokuratura wzywa do uchylenia uchwały
-
15:46
RIO kwestionuje projekt „Piłkarskie marzenia”. Chodzi o brak ogólnodostępności
-
15:28
Prokuratura zawnioskowała o umorzenie sprawy zabójstwa lekarza ze Szpitala Uniwersyteckiego
-
14:46
Zbrodnia, kara i słowiańska historia ożywiona pod Kopcem Kraka
-
14:31
Pierwsze w Polsce Cywilne Centrum Działań powstało w Krakowie
-
14:20
Podwyżki za wodę i ścieki w Tarnowie. Od 4 kwietnia mieszkańcy zapłacą więcej
-
14:08
W Marcinkowicach pod Nowym Sączem zderzyły się dwa samochody i ciągnik
-
13:40
Była wiceprezydent Krakowa i urzędnicy przed sądem. Chodzi o przekroczenie uprawnień i korupcję
-
13:33
Orędzie dla Amerykanów, nie dla świata
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze