Razem z Ignatjew do Starego Teatru przyjdzie Jakub Skrzywanek, który będzie dyrektorem artystycznym. Decyzję tę ogłosiło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ignatjew (rocznik 1968) rozpocznie pracę 1 września, jej kadencja trwać będzie cztery lata. Na razie wciąż jest dyrektorką Teatru Nowego w Łodzi (do końca sierpnia). W latach 2016-2020 była dyrektorką naczelną i artystyczną Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Za jej dyrekcji stał się on jedną z czołowych scen w Polsce.

W latach 2011-2016 Ignatjew była zastępczynią dyrektora do spraw artystycznych Teatru Zagłębia w Sosnowcu, w którym podczas jej kadencji zrealizowano wiele nagradzanych spektakli m.in. "Między nami dobrze jest" w reżyserii Piotra Ratajczaka oraz "Korzeniec, Koń, Kobieta i kanarek" w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Nowa dyrektorka dobrze zna Kraków - tu kończyła Wydział Aktorski i Lalkarski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Jest również absolwentką Studiów Podyplomowych Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Na początku lat 90. była asystentką Jerzego Grzegorzewskiego w Teatrze Studio i w Narodowym Starym Teatrze, a w latach 1995-2003 etatową aktorką Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie (pojawiła się również w produkcjach telewizyjnych – „Klan” i „M jak miłość”).

W latach 2003–2009 była asystentką dyrektora artystycznego Teatru Narodowego w Warszawie. Współpracowała m.in. z Kazimierzem Kutzem, Agnieszką Glińską, Stanisławem Różewiczem czy Michałem Zadarą. Jej debiut reżyserski to "Cyjanek o Piątej" Pavla Kohouta na festiwalu Warszawa Singera (2006).

Jakub Skrzywanek, nowy dyrektor artystyczny (rocznik 1992) jest reżyserem teatralnym, autorem tekstów, twórcą instalacji performatywnych. W 2023 roku zdobył Paszport Polityki w dziedzinie teatr. Od 2022 r. był dyrektorem artystycznym Teatru Współczesnego w Szczecinie. Podobnie jak Ignatjew, Skrzywanek też kończył krakowską Akademię Sztuk Teatralnych (Wydział Reżyserii Dramatu ).