Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Radiowe ślady historii" w Dobczycach

  • Bartłomiej Bujas
  • date_range Piątek, 2021.07.16 17:42 ( Edytowany Piątek, 2021.07.16 17:52 )
"Radiowe ślady historii" -to tytuł wystawy, którą już jutro będzie można zobaczyć w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym w Dobczycach. W budynku na specjalnie przygotowanych półkach czeka już około 60 zabytkowych radioodbiorników. Niektóre z nich pamiętają czasy tuż po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Fot. B. Bujas


Będzie można przypomnieć sobie te urządzenia, które kilkadziesiąt lat temu były w naszych domach, jak również zobaczyć specjalistyczne maszyny wykorzystywane przez wywiad i wojskowych.
Z  Ryszardem Dulskim - kuratorem wystawy,  a także z Andrzejem Topą - dyrektorem Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Dobczycach rozmawiał Bartłomiej Bujas
Posłuchaj rozmowy Andrzej Topa i Ryszard Dulski

Andrzej Topa i Ryszard Dulski


Wystawa "Radiowe ślady historii" zostanie otwarta w sobotę o godzinie 11. Później radioodbiorniki będzie można oglądać od poniedziałku do piątku od 8 do 21. Wstęp jest bezpłatny.
Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3176106

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię