"Mam czworo wiceprezydentów, którzy perfekcyjnie znają się na tym, za co odpowiadają. Nie widzę powodów, żeby ich zmieniać, tym bardziej, że mam do nich pełne zaufanie" - przyznał Jacek Majchrowski.

Na przyszły tydzień prezydent zaplanował kolejne spotkanie z przedstawicielami PO.

PO ma większość w radzie miasta i od dawna współpraca między nią a prezydentem miasta nie przebiega dobrze. Radni miejscy nie udzielili Majchrowskiemu absolutorium i wciąż nie wiadomo, czy dojdzie do referendum w sprawie odsunięcia go od władzy.

Prezydent Jacek Majchrowski odniósł się również do kwestii kandydowania rektora krakowskiej Akademii Górniczo - Hutniczej na prezydenta miasta. Profesor Antoni Tajduś przyznał w wywiadzie prasowym, że rozważa start w wyborach. Jacek Majchrowski powiedział na naszej antenie, że profesor Tajduś byłby dobrym prezydentem. Nie wyklucza również udzielenia mu poparcia.

"Pytanie, na ile poparcie przekłada się na cokolwiek i czy jest sens popierania, czy raczej nie. Profesor Tajduś ma za sobą doświadczenie administracyjne i organizacyjne, jest też bezpartyjny. To równocześnie jest i nie jest atutem" - powiedział Majchrowski.

Prezydent przyznał też, że spotkał się z rektorem AGH. Jednak, wbrew dziennikarskim domysłom, nie rozmawiał z nim o prezydenturze i o popieraniu go w wyborach, tylko o "zupełnie innych sprawach". A do wyborów samorządowych jeszcze dwa i pół roku.


Daniela Motak/(or)