Po konserwacji kapsuła czasu z cennymi reliktami ponownie trafi do złotej kuli na szczycie wieży. Obok niej prawdopodobnie pojawi się nowa, współczesna.

- Myślimy o dodaniu medali pamiątkowych. Niektórzy sugerują, żeby tam włożyć pendrive z danymi. W różnych instytucjach daje się aktualne wydania gazet, pamiątki związane z aktualnym stanem katedry - mówi proboszcz katedry na Wawelu, ksiądz Paweł Baran.

Podczas prac konserwatorskich na wieży zegarowej odkryto także ślady dawnych złoceń. W planie jest odtworzenie zdobień. Na zwieńczeniu wieży pojawią się pasy pozłoconej blachy.

Remont hełmu wieży rozpoczął się jesienią 2022 roku, prace zakończą się jeszcze w 2024 roku.  

Nie trzeba być bogatym, żeby inwestować. To, że posiadamy na koncie tylko małe sumy nie powinno nas zniechęcać – im szybciej zaczniemy, tym większy kapitał zgromadzimy w długoterminowej perspektywie. Jednak jak nie mamy zbyt wiele pieniędzy, pojawia się pytanie jak zainwestować bezpiecznie. Zwłaszcza, że za naszą wschodnia granica cały czas trwa wojna. O inwestowaniu małych kwot min. w obligacje skarbu państwa z Anną Gomolą z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie rozmawiał Kuba Niziński.