Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Lucyna Mirzyńska z Krakowa została położną na medal

  • Kraków
  • date_range Poniedziałek, 2016.01.18 11:42 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:25 )
Tak zdecydowały kobiety, które wzięły udział w ogólnopolskim plebiscycie zorganizowanym przez "Akademię Malucha Alantan". Startowały w nim dwieście trzydzieści trzy położne, a krakowianka zajęła trzecie miejsce. Pani Lucyna pomaga kobietom od dwudziestu siedmiu lat.

fot: Magdalena Głodek

- Narodziny to cud największy, choć tak powszechny. Chciałam być położną, chciałam być blisko tego cudu. Pacjentki czują, że chcę być blisko nich. To jest spełnienie, kiedy widzę ich uśmiech i zostawiam je zadowolone i pewne siebie. Dla mnie największym sukcesemjest  jak pacjentka doszła do tego, że macierzyństwo jest radością - mówi Lucyna Mirzyńska. "Nie wszystkie panie zdają sobie sprawę, że od 2011 roku przysługuje im specjalistyczna opieka"  - dodaje Mirzyńska.

W konkursie "Położna na medal" zagłosowało ponad dziewięć tysięcy osób. Plebiscyt ma na celu podnoszenie świadmości społecznej na temat standardów związanych z opieką okołoporodową.

 

 

 

 

(Ewa Szkurłat/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię