Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kraków: zarzuty dla kobiety, która uprowadziła 10-latka

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2012.11.16 18:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
Zarzut uprowadzenia i areszt dla Doroty R. Krakowska prokuratura postawiła 33 letniej kobiecie zarzut uprowadzenia i przetrzymywania 10-letniego Kacpra.

Fot. archiwum Radia Kraków

Sąd aresztował ją na 3 miesiące. 10-leni Kacper zaginął w środę przed budynkiem swojej szkoły - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Bogusława Marcinkowska.Kobieta zabrała chłopca spod szkoły. Zagadnęła go, zaproponowała zrobienie zakupów, złapała go za rękę na tyle silnie, że chłopiec nie mógł się uwolnić. W drodze do swojego mieszkania, kobieta kupiła alkohol.10-latkowi udało się uciec z mieszkania. Został odnaleziony wieczorem przez patrol policji, gdy błąkał się w centrum Krakowa. Policja zatrzymała oprócz Doroty R. jeszcze jedną kobietę. Zostanie ona przesłuchana w charakterze świadka, ponieważ nie mogła wiedzieć o uprowadzeniu chłopca.Dorocie R. za uprowadzenie chłopca grozi do 5 lat więzienia. Prokuratura powoła biegłego do zbadania jej stanu zdrowia. Kobieta nie pracuje i przebywa obecnie na utrzymaniu rodziców.10-letni Kacper przebywa pod opieką lekarzy, psychologów i swoich rodziców w Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.(IAR/jp)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

670393

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię