Wojciech Gruszka został nagrodzony za realizację słuchowiska "ci" wg tekstu Patrycji Babickiej, w reżyserii Macieja Wiktora. Jak mówił, realizacja tego słuchowiska wymagała wyjątkowego nakładu pracy, ze względu na nagrania w kilku miejscach, także w plenerze.

Radiowy spektakl nawiązuje do głośnej zbrodni w podtarnowskim Szczucinie, gdzie w 1998 zamordowano nastoletnią Iwonę Cygan. Pokazuje zbiorową zmowę milczenia i opowiada o ludziach z drugiego planu zbrodni.

Słuchowisko "ci" Radia Kraków obsypane nagrodami na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie

Wojciech Gruszka to realizator radiowy od prawie 20 lat związany z Radiem Kraków. Realizuje nagrania muzyczne i transmisje koncertów, słuchowiska i reportaże. Współpracował z Romaną Bobrowską, między innymi przy słuchowisku według opowiadań Wojciecha Albińskiego Kto z państwa popełnił ludobójstwo, które w 2008 roku reprezentowało Polskie Radio w międzynarodowym Konkursie Prix Italia.

W studiu Radia Kraków nagrywał muzykę Zygmunta Koniecznego do Pornografii w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego i muzykę Adriana Konarskiego do filmu Magdaleny Piekorz Pręgi. Pasją Wojtka jest fotografowanie i kolarstwo szosowe.

Festiwal Dwa Teatry to Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej. w tym roku to jego 23 edycja. W kategorii twórczości radiowej wyróżniono słuchowisko "ci" Radia Kraków aż w trzech kategoriach - za najlepszy scenariusz, reżyserię i realizację akustyczną.