Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Elektryczny autobus testowany w Krakowie

  • Kraków
  • date_range Piątek, 2013.01.04 15:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 02:47 )
Nie zużywa paliwa, nie zatruwa środowiska i potrafi przejechać do 100 km na jednym ładowaniu - Kraków testuje elektryczny autobus, który już niedługo może na stałe wyjechać na ulicę grodu Kraka.

źródło: www.mpk.krakow.pl


Elektryczny autobus jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 50 km/h. Mógłby być ładowany na zajezdniach, albo nawet na przystankach.

źródło: www.mpk.krakow.pl
Docelowo po Krakowie miałoby jeździć 10 takich pojazdów. Jeden kosztuje ponad dwa razy więcej od zwykłego autobusu, dlatego MPK w kupnie liczy na wsparcie Unijne.

Według Marka Garncarczyka, rzecznika MPK e-autobus spisuje się bardzo dobrze. Bez kłopotów wykonał cztery kursy, pozytywnie ocenili go też pasażerowie. Nie wiadomo jednak, kiedy elektryczne autobusy na stałe zasilą krakowski tabor.
Karol Surówka
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię