Na osiedlu Piastów, w miejscu, gdzie wcześniej była zieleń miejska, firma Wawel Service utworzyła tymczasową drogę złożoną z betonowych płyt, która prowadzi do prowadzonej przez nią inwestycji budowlanej.

Od 15 czerwca do 25 lipca było to bezumowne korzystanie z tego terenu. Odpowiednie dokumenty, umożliwiające stworzenie tam zaplecza budowy, spółka podpisała z miastem 26 lipca. Za ponad miesiąc korzystania z tego terenu miasto naliczyło deweloperowi karę w wysokości 6 127 złotych.

Tak niska kara, to przyzwolenie na bezprawne działanie deweloperów w mieście. Dla mnie to kuriozalne, że deweloper, który zajął teren nielegalnie, zbudował tam tymczasową drogę, częściowo składy jakieś budowlane, korzystając ponad miesiąc czasu, ma zapłacić teraz tylko 6 000 zł. To będzie mówiło deweloperom, że można zająć bezprawnie inne działki, można rozjeździć gminne grunty zielone, a potem tylko zapłacić 6 000 zł. No dla mnie jest to urągające wszelkim standardom

- mówi radny Michał Drewnicki, który interweniował u prezydenta Majchrowskiego w tej sprawie.

Oprócz kary inwestor został zobowiązany do przywrócenia tego terenu do pierwotnego stanu po zakończeniu prac budowlanych.