- A
- A
- A
Brunon K. zostanie przebadany przez psychiatrów
Sąd Okręgowy w Krakowie zgodził się, by niedoszły zamachowiec, który planował wysadzić Sejm, przeszedł specjalistyczne badania na oddziale psychiatrycznym.Sędzia Wojciech Domański przychylił się do wniosku prokuratury, która nie chce ujawniać powodów swojego wniosku zasłaniając się dobrem śledztwa. Uzasadnienie decyzji sądu było niejawne dla dziennikarzy.
Brunon K. był obecny na sali rozpraw. Siedział za specjalną pancerną szybą w eskorcie trzech uzbrojonych policjantów. Jak przekazali dziennikarzom jego obrońcy, odpowiadał na pytania sądu i nie zgłaszał sprzeciwu przeciwko poddaniu się obserwacji w szpitalu psychiatrycznym.
W edług śledczych Brunon K. chciał przeprowadzić zamach na Sejm. Został zatrzymany przez policję 9 listopada pod zarzutem przygotowań do zamachu na polski parlament. Obecnie przebywa w areszcie śledczym w Krakowie. Brunon K. przyznał się do przygotowań do zamachu, zastrzega jednak, że odstąpił od tego pomysłu.
(IAR/jg)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:12
Coraz mniej nowosądeczan. Przed władzami miasta trudne decyzje
-
19:34
Dezinformacja. "Mamy w Polsce, wśród znanych polityków, rosyjską i białoruską agenturę wpływu"
-
17:41
Polscy hokeiści z pierwszą porażką na MŚ dywizji 1A
-
17:31
Nie ma już utrudnień na Zakopiance w Mogilanach
-
17:20
Radni chcą połączenia dwóch krakowskich szkół, rodzice i uczniowie protestują
-
16:31
Premiera nowego muralu Mikołaja Rejsa już 7 maja!
-
16:11
Koniec utrudnień po wypadku na A4
-
16:10
Półfinał dla Igi! Polka wygrała z Madison Keys w Madrycie
-
15:35
Zwolnienie lekarskie online – jak otrzymać L4 przez internet szybko i legalnie?
-
15:30
Jak zabrać się za zwalczanie moli spożywczych? Odpowiadamy!
-
15:30
Prof. Hubert Huras: „Decyzja o zakończeniu ciąży musi być podejmowana w zgodzie z pacjentką"
-
15:26
Uchwała ws. opłaty miejscowej w Zakopanem nieważna. Ale burmistrz nakazał pobieranie daniny
-
15:24
„W szerokim kadrze”. W Bunkrze Sztuki największa od lat wystawa komiksu
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze