Przewodniczący KRRiT usiłuje kierować te pieniądze na tzw. depozyt sądowy, pomimo że sąd już czterokrotnie odrzucił wnioski, podkreślając, że nie ma żadnych podstaw, by pieniądze miały nie trafić bezpośrednio na konto Radia.

Sytuację spółki pogarsza fakt, że na koniec zeszłego roku  na koncie Radia Kraków nie było gotówki, a dodatkowo Radio zaciągnęło kredyt w wysokości blisko 1,2 miliona złotych, który musi spłacić do końca czerwca tego roku. Sytuacja Radia Kraków jest najgorsza ze wszystkich regionalnych rozgłośni, niemniej również w pozostałych ośrodkach staje się coraz trudniejsza.

W związku z  tym od najbliższego poniedziałku 27 maja rusza wspólna kampania społeczna 17 Rozgłośni Regionalnych Polskiego Radia. W specjalnych komunikatach we wszystkich województwach mieszkańcy usłyszą, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji od początku roku nie przekazuje rozgłośniom regionalnym należnego im abonamentu.

Komunikaty specjalne, jednakowe we wszystkich rozgłośniach będą emitowane po serwisach o 8.00, 9.00, 15.00, 16.00. Z komunikatów słuchacze dowiedzą się dokładnie, że abonament jest przekazywany na misyjny program, którego nie oferują stacje komercyjne. Komunikaty mają być nadawane do skutku, czyli do dnia, w którym ostatnia rozgłośnia regionalna dostanie blokowane przez przewodniczącego KRRiT pieniądze.

Kwota, którą Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski obecnie blokuje dla 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia to już ponad 80 milionów złotych.