Lekcje odbywają się każdego roku w Dniu Niepodległości, ale także z okazji Święta 3 Maja. Wydarzenia gromadzą tłumy krakowian i przyjezdnych. Wstęp jest bezpłatny.

Uczestnicy otrzymują śpiewniki z tekstem wszystkich piosenek ujętych w repertuarze. Oprawę i wsparcie muzyczne zapewniają artyści z Teatru Loch Camelot.

Lekcja Śpiewania wentyluje społeczeństwo, głębokie oddechy, śpiew powoduje ukrwienia i wszystko to, czego trzeba człowiekowi, żeby żył. Będzie pogoda, więc nie będzie dyskomfortu, że coś kropi z nieba i obecność tu się liczy. Wygoda przed internetem jest tylko dla tych, co naprawdę nie mogą, ale warto przyjść, żeby poczuć tę wyjątkową atmosferę

- podkreśla Waldemar Domański z Biblioteki Polskiej Piosenki - pomysłodawca i główny prowadzący wydarzenia. Jak dodaje, wspólny śpiewma pokazać, że patriotyzm nie musi być ani smutny, ani nudny: 

Ja zawsze chciałem, żeby to dalej była domówka, żeby to była taka prywatka, żeby to, co było u mnie w domu, miało charakter towarzyski, nie zamieniło się w pompatyczną imprezę. My jesteśmy razem z publicznością, a odwrócenie ról, jaką kiedyś zaproponowałem, czyli, żeby publiczność była wykonawcą, a my pomagamy, powoduje, że jak sobie i ludzie źle zaśpiewają to właśnie tak mają zaśpiewane

Krakowska Lekcja Śpiewania rozpocznie się w piątek o godzinie 17.00.