Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Kolagen morski, kwas hialuronowy i witamina C - czy warto suplementować je razem?

Kolagen morski, a także kwas hialuronowy i witamina C to dobrze znane wśród konsumentów substancje, które mogą pozytywnie oddziaływać na kondycję skóry, a także na funkcjonowanie stawów. To składniki cieszące się dużym zainteresowaniem społeczeństwa, które wzajemnie się uzupełniają.

Kolagen morski, kwas hialuronowy i witamina C - czym są?

Kolagen to naturalny polimer, jedno z głównych białek budulcowych ludzkiego organizmu, składnik substancji międzykomórkowej. Ponieważ naturalna synteza kolagenu w ustroju człowieka zmniejsza się wraz z wiekiem, dobrym rozwiązaniem może okazać się dostarczanie składnika do organizmu z zewnątrz, w postaci suplementu diety. Za wartościowy związek uznaje się kolagen morski, znany również jako kolagen rybi, który jest pozyskiwany z łusek i skór ryb morskich. To substancja o strukturze zbliżonej do kolagenu ludzkiego, która wyróżnia się wysoką biodostępnością i świetną wchłanialnością.

Kwas hialuronowy stanowi z kolei polisacharyd z grupy glikozaminoglikanów, będący składnikiem tkanki łącznej. To substancja, którą można znaleźć w skórze i stawach, gdzie odpowiada za nawilżenie tkanek, i ich elastyczność. Co więcej, kwas hialuronowy może pełnić funkcję amortyzatora i stabilizatora struktury stawu, a także może wspomagać gojenie się ran. Kwas hialuronowy to związek naturalnie wytwarzany w organizmie człowieka, którego synteza zmniejsza się wraz z wiekiem - wówczas pomocne mogą okazać się suplementy diety zawierające składnik, które mogą ułatwić utrzymanie wysokiego poziomu związku w ustroju.

Witamina C to natomiast egzogenny związek rozpuszczalny w wodzie, którego ludzki organizm nie potrafi samodzielnie syntetyzować, dlatego też konieczne jest dostarczanie substancji do ustroju z zewnątrz - wraz z pożywieniem lub w formie suplementów diety. Składnik można znaleźć m.in. w warzywach, takich jak papryka czy brukselka, a także w owocach, m.in. w czarnej porzeczce czy truskawkach. Witamina C może wspierać właściwą pracę układu nerwowego i odpornościowego, a co więcej, może wspomagać syntezę kolagenu, dbając o prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, skóry, chrząstek czy kości.

Kolagen morski, kwas hialuronowy i witamina C - czy warto je razem suplementować?

Witamina C wspomaga naturalną syntezę kolagenu, jednocześnie umożliwiając właściwe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, skóry, chrząstki, zębów, dziąseł i kości, a niedobór egzogennej substancji może zaburzać wytwarzanie kolagenu, upośledzając pracę ustroju. Odpowiednia podaż kolagenu może natomiast pozytywnie oddziaływać na wytwarzanie kwasu hialuronowego, który może sprzyjać procesom regeneracji włókien kolagenowych.

Kolagen morski, kwas hialuronowy oraz witamina C to substancje, które mogą się wzajemnie uzupełniać. Jednoczesne dostarczanie do ustroju wszystkich trzech składników może zwiększać efektywność suplementacji, wspierać właściwą pracę organizmu i korzystnie wpływać na kondycję stawów oraz elastyczność skóry.

Kolagen morski z kwasem hialuronowym i witaminą C - jak wybrać najlepszy suplement diety?

Na rynku suplementów diety coraz częściej można znaleźć wieloskładnikowe preparaty, zawierające kolagen morski i kwas hialuronowy lub też kolagen i witaminę C. Coraz większą popularnością cieszą się również produkty dostarczające do ustroju jednocześnie kolagen morski, kwas hialuronowy i witaminę C, które mogą wykazywać wszechstronny wpływ na organizm człowieka.

Poszukując najlepszego preparatu zawierającego kolagen morski, kwas hialuronowy i witaminę C, warto zwrócić uwagę na substancje obecne w dostępnych produktach. Wysokiej jakości suplement diety powinien zawierać znaczne ilości wartościowych składników w dobrze przyswajalnych formach, a jednocześnie powinien być wolny od zbędnych dodatków i wypełniaczy.

Produktem godnym uwagi jest https://ostrovit.com/pl/products/ostrovit-kolagen-morski-kwas-hialuronowy-witamina-c-120-kapsulek-25495.html - suplement diety, który dostarcza do organizmu człowieka hydrolizowane peptydy kolagenu rybiego, a jednocześnie stanowi źródło kwasu askorbinowego i hialuronianu sodu. To preparat dostępny w postaci łatwych do połknięcia kapsułek, który zawiera pożądane składniki w łatwo przyswajalnych postaciach, co korzystnie oddziałuje na jakość i efektywność suplementacji.Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię