Przygotowanie cery do wiosny – 4 zasady

Zima to pora roku, która nie jest łaskawa dla skóry. Wiatr, mróz, zanieczyszczenie powietrza, ogrzewanie to czynniki, które negatywnie wpływają na kondycję cery. Do tego dochodzi ograniczony dostęp do świeżych owoców i warzyw, a także mniejsza aktywność fizyczna. Wszystkie te czynniki sprawiają, że przed wiosną cera jest przesuszona, zaczerwieniona, szata i wyraźnie postarzała. U niektórych pojawiają się nawet przebarwienia. W skrajnych przypadkach skuteczna okazuje się tylko pomoc specjalisty. Na całe szczęście w większości wystarczy odpowiednio zadbać o cerę. Jak przygotować skórę na wiosnę?

Zacznij od regularnego stosowania peelingów

Pierwszym etapem jest peeling, czyli usunięcie martwego naskórka. Peeling należy dobrać do rodzaju cery. Dla skóry wrażliwej, suchej i naczynkowej są dedykowane peelingi enzymatyczne, które nie ścierają, a rozpuszczają martwy naskórek. Z kolei do cery normalnej i mieszanej poleca się peelingi drobnoziarniste. Peeling powinno wykonywać się raz w tygodniu. Usunięcie martwego naskórka i zanieczyszczeń przygotuje skórę na nawilżenie. Dzięki peelingowi aktywne składniki kosmetyków, które użyjesz w dalszej pielęgnacji, znacznie lepiej się wchłoną i odżywią skórę.

Kosmetyki odpowiednie na wiosnę znajdziesz na: https://ziaja.com/

Sięgnij po maseczki

W twojej kosmetyczce obowiązkowo powinny znaleźć się maseczki, które warto wykonać po zabiegu peelingującym. Zaleca się stosować maskę 1-2 razy w tygodniu. Mogą to być maski tradycyjne lub w płachcie. Te drugie to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Maskę najlepiej nałożyć wieczorem, ponieważ to właśnie nocą regeneracja jest najintensywniejszy.

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie

Jednym z najczęstszych problemów po zimie jest suchość cery. Występuje głównie u dojrzałych kobiet, czego przyczyną są także zmiany hormonalne, osłabiające naturalną barierę hydrolipidową. Z kolei za tym idzie ucieczka wody. Warto zwrócić tu uwagę, że wraz z wiekiem zmniejsza się ilość produkowanego kwasu hialuronowego. Dlatego warto go używać zarówno od wewnątrz w postaci suplementów diety, jak i zadbać o produkty, bogate w ten kwas (kremy itd.). Ucieczka wody powoduje przesuszenie cery. Zimą potęguje to niska temperatura na zewnątrz oraz suche powietrze w pomieszczeniach. Skutkiem tego jest nieprzyjemne uczucie napięcia skóry, zaczerwienienie oraz szorstkość. Skóra jest podatna na podrażnienia, staje się matowa, czasami się łuszczy i widoczne są objawy starzenia. Z tego względu musisz zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, które odżywi ją, zregeneruje, ukoi podrażnienia, wywołane przesuszeniem.

Pamiętaj o odżywieniu skóry

Oprócz nawilżenia musisz pamiętać o odżywieniu skóry twarzy. Tutaj doskonale sprawdzą się sera oraz olejki pielęgnacyjne, które zawierają pakiet witamin oraz składników odżywczych, poprawiających stan cery.