Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jak dobrać rozmiar stanika bez większych trudności? Poznaj najlepsze rady!

Jeśli ktoś zastanawia się jak dobrać rozmiar stanika, to powinien wiedzieć dwie rzeczy. Po pierwsze, dokładnie się zmierzyć i zapoznać z tabelą rozmiarów biustonoszy, a po drugie przymierzyć najbardziej zbliżone rozmiary do wyliczonego i ocenić wygląd biustu i swoją wygodę. Sprawdź jak dobrać biustonosz i cieszyć się pięknym biustem, a także podkreślić swoje walory.

Idealny rozmiar stanika w 2 krokach 

Każda kobieta chce się czuć atrakcyjnie nie tylko od święta, ale i na co dzień. Modne ubranie, makijaż, perfumy i biżuteria to najważniejsze kobiece atrybuty w kwestii wyglądu. Dopracowana fryzura i niebanalne dodatki także robią swoje. Ale bardzo ważne jest to co niewidoczne dla oczu, czyli bielizna. Piękne figi i dopasowany biustonosz to ważny element dobrego samopoczucia. Jednak, aby dobrać biustonosz, trzeba trochę wysiłku i przymierzania wielu modeli. Najważniejszy jest rozmiar biustonosza, adekwatny do rozmiaru piersi. Jak dobrać rozmiar stanika? Niezależnie od tego czy jest to rozmiar stanika d czy a, da się to dobrze zrobić. Na początek należy zmierzyć się w biuście i pod biustem i to są kluczowe parametry, jakie należy znać. Różnica wyznacza nasz rozmiar biustonosza. Jednak to tylko teoria, bo w praktyce należy przymierzyć dużo rozmiarów i modeli, aby wybrać idealny. Nie należy upierać się przy wybranym rozmiarze, jeśli nie leży dobrze. Tabela rozmiarów biustonoszy to punkt wyjścia i pierwsze narzędzie do tego, aby wybrać perfekcyjny stanik. Biustonosze 70d nie zawsze muszą być typu minimizer, a miska B to nie tylko push

Najczęstsze błędy przy wyborze rozmiaru stanika 

Przymierzając kolejne rozmiary i modele, należy obiektywnie oceniać wygląd biustu w danej miseczce i swoją wygodę.  

  1. Miseczka nie może spłaszczać piersi i ograniczać jej kształtu. 
  2. Nie może być również za duża ani odstawać, bo nie wydobędzie to urody piersi, tylko je zdeformuje.
  3. Ramiączka nie mogą latać na ramionach, a dół biustonosza powinien być dość dopasowany.  

Niektóre Panie wyglądają świetnie w modelu push-up, a inne w zaokrąglonym biustonoszu. Jeśli mamy rozmiar 75B i wydaje się on za mały, to zamiast od razu sięgnąć po 75C, można wybrać 80B. Jeśli biustonosz jest trochę większy w obwodzie, to i miska będzie większa, mimo tego, że z numeracji pozostaje ten sam numer miski.

Znajdź swój rozmiar biustonosza kierując się wygodą i tym, jak czujesz się nosząc taki biustonosz. Jeśli stanik uciska pod pachą i pierś jakby nie chowa się w misce z boku, to rozmiar jest za mały. Panie często popełniają ten błąd i patrzą na piersi tylko z przodu. Źle dobrany biustonosz potrafi zrobić siniaki na delikatnej skórze i deformować piersi. Gdy obwód jest za luźny, biustonosz nie jest stabilny i przesuwa się ku górze, a piesi nie mają podparcia. Z kolei za ciasny obwód to duży dyskomfort odczuwamy przez cały dzień. Obecnie modne są biustonosze bez fiszbin z nieco zabudowanym dołem, które są bardzo wygodne, a potrafią tak samo eksponować biust, jak te z fiszbinami. Jednak nie dla każdego biustu będą one dobre, bo raczej właścicielki jędrnych piersi mogą się na niego skusić. Panie o dużym biuście wymagającym solidnego podparcia, powinny mieć modele z fiszbinami, aby biust był stabilny. Dlatego warto przyłożyć się do tego zadania, jakim jest wybór biustonosza. Można też skorzystać z usług brafitterki w profesjonalnym sklepie z bielizną. Warto zajrzeć na bon prix staniki i wybrać coś dla siebie. 

Opracowanie:
Brak nazwy

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię