Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pozostałości Baszty Katowskiej w Bieczu w najbliższym czasie nie zostaną odsłonięte

  • Gorlice
  • date_range Wtorek, 2021.06.01 11:40 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.01 17:02 )
Odkryte dwa lata temu pozostałości Baszty Katowskiej w Bieczu w najbliższym czasie nie zostaną odsłonięte. Miasto nie ma pieniędzy na renowację i udostępnienie atrakcji turystom.

fot: M. Wodziński

Posłuchaj co mówi burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz
Prace przy Baszcie Katowskiej w Bieczu

Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz zapewnia, że plan pozostaje aktualny, jednak odsunie się w czasie. "Musimy zacząć od dobrego programu prac konserwatorskich i projektu budowlanego, który rozwiąże problem komunikacji w to miejsce. Mam nadzieję, że w drugiej połowie roku uda się znaleźć środki na wykonanie tych niezbędnych rzeczy. W kolejnych latach być może uda się pozyskać fundusze, które by pozwoliły otworzyć tę przestrzeń" - mówi.

W sierpniu 2019 roku dobrze zachowany fragmenty baszty katowskiej odkryli archeolodzy z instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Według legendy w baszcie tej rezydowali słynni bieccy kaci.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Maciej Wodziński/ko

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię