Gdzie znajdziemy najlepszą lokatę w 2022?

Lokata lokacie nierówna, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji, gdzie zamierza się ulokować pieniądze, warto przeanalizować jak najwięcej ofert. Wiele osób, które nie miały jednak styczności z lokatami, zastanawia się, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy, jak i gdzie szukać najkorzystniejszych lokat bankowych! 

Jak zabezpieczyć oszczędności w 2022 roku?

Wiele lat temu lokaty bankowe były jednym z najpopularniejszych i najbardziej opłacalnych długoterminowych rozwiązań jeśli chodzi o lokowanie środków finansowych. Charakteryzowało je stałe i najczęściej atrakcyjne oprocentowanie, które pozwalało na ochronę pieniędzy m.in. przed skutkami inflacji. W ostatnich latach lokaty stały się mniej korzystne, ale w tej chwili następuje odwrócenie tego trendu i Polacy na powrót zaczynają interesować się tym produktem depozytowym. W tym miejscu warto wyjaśnić, że działanie lokaty w praktyce sprowadza się do tego, że bank w zamian za powierzenie mu konkretnej kwoty depozytu, oferuje klientowi odsetki naliczane według ustalonej stopy procentowej. 

Lokata bankowa - czym kierować się przy wyborze?

Istnieje kilka sprawdzonych zasad, których warto trzymać się przy ocenie tego, czy dana lokata bankowa jest dla nas opłacalna. Wiele zależy też od indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości, jeśli chodzi o wysokość zdeponowanej kwoty. Do najważniejszych kryteriów, jakimi należy się kierować, zaliczamy oprocentowanie, które obecnie w niektórych bankach wynosi nawet 6-6,5% (w skali roku, a nie miesiąca). Kolejną kwestią jest minimalny oraz maksymalny okres trwania lokaty, wynoszący często nawet kilkadziesiąt miesięcy. Trzeba zwrócić na to uwagę, ponieważ w przypadku wypłacenia środków przed czasem, przepadną pieniądze, które zyskaliśmy właśnie dzięki oprocentowaniu. Niezwykle istotna jest ponadto maksymalna kwota, jaką można ulokować na koncie. Wiele banków decyduje się teraz na oferty bez limitu środków, co jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które chcą ulokować duży kapitał. 

Gdzie szukać najlepszych lokat bankowych 2022?

Znalezienie atrakcyjnej lokaty bankowej nie jest tak trudne, jak się może wydawać. Oczywiście, wśród mnóstwa ofert można poczuć się nieco zagubionym, ale z pomocą przychodzą wówczas narzędzia online, dzięki którym w jednym miejscu znajdziemy wszystkie godne uwagi oferty. Mowa tutaj między innymi o Totalmoney.pl, gdzie dostępny jest aktualizowany na bieżąco ranking najlepszych lokat bankowych. Wszystko to sprawia, że można zaoszczędzić sporo czasu, a także pieniędzy, ponieważ zwiększa się szansa na znalezienie jak najlepszej oferty na rynku.