Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Executive Search – znajdź kandydata idealnego dzięki najlepszym headhunterom

Zatrudnienie zewnętrznego konsultanta Executive Search może wydawać się zbędnym wydatkiem. Możesz myśleć, że to bezcelowe, zwłaszcza jeśli masz już w firmie kierownika ds. rekrutacji albo cały zespół HR. Jednak prawda jest taka, że współpraca z profesjonalnym headhunterem może całkowicie odmienić losy firmy.

Na czym dokładnie polegają korzyści wynikające z takiego rozwiązania? Lista zalet podjęcia współpracy z profesjonalną agencją Executive Search jest długa. Po pierwsze, taki krok pozwala zaoszczędzić sporo czasu firmowym rekruterom, dzięki czemu mogą się skupić na innych kluczowych kwestiach. Ponadto, dzięki niezależnym headhunterom Sowelo, najlepszych kandydatów można znaleźć znacznie szybciej, a to również zdecydowanie ogranicza wydatki. To nie tak, że niezwykle skuteczni konsultanci Executive Search Sowelo robią tylko to, co i tak zrobiłby firmowy zespół HR. Wybierając ich usługi, zyskujesz dostęp do wyjątkowych zasobów, które mogą odmienić losy twojego przedsiębiorstwa. To mogą być najlepiej wydane pieniądze w jego historii.

Dlaczego warto wybrać tę renomowaną zewnętrzną agencję rekrutacyjną Executive Search? Cóż, profesjonalni headhunterzy Sowelo są wyspecjalizowani i doświadczeni, a jakość znalezionych przez nich kandydatów jest zwykle znacznie wyższa. Mają też dostęp do ogromnej bazy kontaktów, do której mogą sięgnąć w każdej chwili. Wiedzą, jak rozmawiać z wysokiej klasy specjalistami w swych dziedzinach, którzy są niechętni do zmian, i jak ich motywować. Bardzo często headhunterzy Sowelo potrafią sprawić, że tacy kandydaci zmieniają zdanie – stosując właściwą argumentację i odpowiednio dobrany język.

Executive Search – szybki dostęp do najlepszych, bez nieudanych rekrutacji

Najważniejsze jest to, że starannie wyselekcjonowani kandydaci często pasują idealnie – do stworzonego wcześniej profilu oraz stawianych im wymagań. Niezależni konsultanci Executive Search doskonale znają aktualną sytuację zawodową specjalistów w ramach tej bazy. Również ich umiejętności, kompetencje i nisze, które reprezentują, nie są tajemnicą dla pracowników Sowelo. Ilekroć dana osoba jest potrzebna, po prostu sięgają po słuchawkę i w ciągu kilku godzin przeprowadzają odpowiednią rozmowę. Jeśli potencjalni kandydaci nie są zainteresowani zmianą pracodawcy, często mają kolegę o podobnych kwalifikacjach, który jest. Headhunterzy Sowelo wiedzą, jak przekonywać nawet tych profesjonalistów, którzy w ogóle nie szukają pracy.

W ten sposób solidni konsultanci Executive Search unikają zatrudniania nieodpowiednich osób. Prawdziwy koszt tzw. bad hires jest naprawdę szokujący, ale wielu wewnętrznych, korporacyjnych rekruterów nie zdaje sobie z tego sprawy. A ta wiedza jest po prostu bezcenna – zatrudnianie niewłaściwych pracowników kosztuje fortunę, a zdarza się powszechnie właściwie we wszystkich branżach. Co więcej, negatywnie wpływa na firmy na tak wielu płaszczyznach, że może z łatwością ściągnąć w dół każdy biznes. To obciążenie może być tak przytłaczające, że może nawet doprowadzić do bankructwa danego podmiotu.

Z tego powodu właściciele i menedżerowie firm powinni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby uniknąć poważnych konsekwencji bad hires. Jednym z takich pożądanych kroków jest wybór precyzyjnych, szytych na miarę rozwiązań, aby pozyskać najlepszych kandydatów. A najlepszym miejscem, w którym je znajdziemy, jest agencja Sowelo Consulting.

Executive Search

Executive Search

Agencja Sowelo Consulting: dogłębna wiedza i informacje z rynku

Warto pamiętać, że na taki ruch nigdy nie jest za późno. Skorzystanie z dogłębnej wiedzy i ogromnego doświadczenia konsultantów Sowelo jest możliwe w każdej chwili. Może to obejmować zarówno wczesne etapy istnienia firmy, jak i okres, w którym jest ona zdecydowanie bardziej okrzepła. Takie przedsięwzięcie może wydawać się zbyt skomplikowane i czasochłonne, ale jest wręcz przeciwnie. Po podjęciu decyzji o rozpoczęciu całego procesu wszystko staje się prostsze i dzieje się szybciej. Każdego dnia, kiedy odkładasz decyzję o zatrudnieniu zewnętrznej agencji Executive Search, twoje straty stają się coraz większe.

Z tego powodu zdecydowanie warto podjąć wysiłek znalezienia odpowiedniej agencji, specjalizującej się w usługach Executive Search. Skorzystanie z rad dobrego headhuntera z pewnością przyniesie ulgę i wymierne korzyści. Będzie oznaczać nie tylko uniknięcie wielu negatywnych konsekwencji zatrudnienia niewłaściwych pracowników, w tym utraty pieniędzy. Pozwoli również poświęcić większą ilości czasu na lepsze prowadzenie biznesu i zwiększanie jego konkurencyjności. Można będzie po prostu skupić się na rzeczach, w których się specjalizujesz, a zewnętrzni specjaliści HR wzorowo wykonają swoją pracę. W przypadku Executive Search firmy Sowelo klucze do sukcesu to podejście bazujące na wartościach oraz oparta na dowodach ocena kandydatów.

„Nasz poziom działalności pozwolił nam zdobyć pogłębioną wiedzę branżową i nawiązać bezcenne kontakty, dając nam unikalny wgląd w wymagania klientów. W rezultacie szybko znajdujemy wykwalifikowanych specjalistów z branży IT” – podkreśla Adam Łyko, Dyrektor Zarządzający w Sowelo.

Niezależni headhunterzy Sowelo zdobywają ukryte talenty, które są bardzo poszukiwane na rynku i trudno dostępne dla innych podmiotów. Tacy kandydaci reprezentują wąskie specjalizacje, jak rzadko używane języki programowania czy unikalne umiejętności w innych branżach. Rekruterzy Sowelo są częścią wielu środowisk zawodowych, dlatego liczba i zakres specjalistów, których mogą pozyskać, są naprawdę imponujące.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o usłudze Executive Search w firmie Sowelo, kliknij ten link https://sowelo.com.pl/uslugi/executive-search-direct-search/

Executive Search: bezcenne kontakty – klucz do sukcesu

Tym, w czym headhunterzy Sowelo przewyższają pracowników wewnętrznych działów HR są przede wszystkim bezcenne kontakty utrzymywane w ramach całej branży. Networking to coś kluczowego w każdej firmie, ale obszar rekrutacji jest tym, w którym przynosi on najwięcej korzyści. Efekt jest taki, że konsultanci Sowelo mogą bardzo szybko, jeśli nie natychmiast, skontaktować się z najlepszymi kandydatami. Często wystarczy tylko wybrać odpowiedni numer i porozmawiać z kimś, kogo znali już dużo wcześniej. Oczywiście tacy specjaliści są niedostępni dla zwykłych, wewnętrznych rekruterów.

Z czego to wynika? Cóż, najwyższej klasy profesjonaliści mają tendencję do podejrzliwości wobec pracowników działów HR z korporacji, którzy są powiązani z konkretnymi firmami. W przeciwieństwie do nich zewnętrzni headhunterzy, postrzegani jako niezależni, budzą chęć współpracy oraz ogólnie pozytywne nastawienie. Po prostu dużo łatwiej jest zaufać samodzielnym konsultantom, reprezentującym zewnętrzną agencję. Taka współpraca może również dać firmom, które szukają pracowników wgląd w to, co kandydaci naprawdę myślą o potencjalnym pracodawcy. Coś, czego nigdy nie powiedzieliby pracownikom korporacyjnego działu HR, reprezentującym daną firmę.

Oczywiście takie luźne, niezobowiązujące rozmowy mogą być doskonałą okazją do zainteresowania i przyciągnięcia wielu trudnych do zdobycia kandydatów. Takich, którzy właściwie nigdy nie szukają pracy samodzielnie, ale po prostu płynnie przechodzą z jednej prestiżowej firmy do drugiej. Są zasypywani ofertami różnych przedsiębiorstw, ale rzadko na nie odpowiadają, nie mówiąc już o ogłoszeniach w popularnych serwisach rekrutacyjnych. Aby zwrócić ich uwagę, trzeba postępować ostrożnie i rozmawiać z nimi we właściwy sposób. I tak właśnie na co dzień pracują konsultanci Sowelo – jako insiderzy, a nie zwykli specjaliści ds. HR czy menedżerowie ds. rekrutacji.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3415408

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię