|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

WYCZYN I BLAMAŻ TYGODNIA. Wyniki

Spektakularne osiągnięcie i porażka tygodnia. Wyczyn i Blamaż. Wyniki

fot.M.KwasnyWyczynem tygodnia okazała się inicjatywa społeczników, którzy zasadzili dwuhektarowy las, by walczyć ze smogiem. Ochotnicy zdobyli aż 309 głosów. Trochę mniej, bo 237 głosów uzyskali małopolscy licealiści za skonstruowanie i wystrzelenie sondy planetarnej. Samorządowców z zachodniej Małopolski za skuteczną walkę o zachowanie połączeń kolejowych, nagrodzili państwo 79 głosami.

Za Blamaż tygodnia internauci uznali bezmyślne wypalanie traw i oddali w sumie 190 głosów. Tylko w ubiegłym tygodniu strażacy ugasili kilkadziesiąt takich pożarów. 182 głosujących za blamaż uznało kiepską grę piłkarzy Wisły Kraków, którzy pogrążyli nadzieje kibiców. Zniszczenie Kirkutu w Olkuszu, zdaniem setki internautów zasłużyło na miano blamażu. W plebiscycie Radia Kraków na Wyczyn i Blamaż tygodnia wzięło udział 1097 internautów. Dziękujemy.


Małopolscy licealiści, którzy skonstruowali kosmiczną rakietę zasługują na miano wyczynu tygodnia - mówili zgodnie goście Radia Kraków.
Uczniowie z V LO w Krakowie i Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie wspólnie zbudowali sondę planetarną i wygrali ogólnoeuropejski konkurs Can Sat organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną.
-To przykład na to, że zgoda i współpraca buduje - przekonywał Bogusław Kośmider, przewodniczący krakowskiej Rady Miasta z PO. Jego zdaniem ten sukces pokazuje, że młodzi ludzie mający wsparcie w dobrych nauczycielach są w stanie odnosić olbrzymie sukcesy na arenie międzynarodowej.

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Harężlak, Wicewojewoda Małopolski, który podkreślał, że takie przykłady sukcesów młodych ludzi należy nagłaśniać i szczodrze ich nagradzać. -Wtedy również inne osoby mogą się zarazić podobną aktywnością - stwierdził Harężlak.
Z kolei Grzegorz Gondek, radny województwa z SLD zauważył, że sukcesów młodych ludzi z Małopolski jest więcej. - Warto wymienić chociażby Nowy Wiśnicz, Nowy Sącz, Tarnów. Widać, że wysoki poziom jest utrzymywany. Brawo - podkreślał Gondek. Dla Andrzeja Adamczyka, posła PiS sukces młodych ludzi ze szkół średnich w Krakowie i Andrychowie, to wyczyn roku. -Jestem pod wielkim wrażeniem ich pomysłowości i sprawności w zrealizowaniu swojego projektu - podkreślał Adamczyk.


W sprawie blamażu tygodnia goście Radia Kraków nie byli zgodni. Dla Bogusława Kośmidera na to niechlubne miano zasługują piłkarze Wisły Kraków. -Zawiedli nadzieje kibiców. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie zarówno Wisła, jak i Cracovia będą radzić sobie zdecydowanie lepiej - podkreślał Kośmider.
Dla Andrzeja Adamczyka, Grzegorza Gondka i Andrzeja Harężlaka na zdecydowaną krytykę zasługują władze Olkusza, które zezwoliły na zniszczenie kirkutu . -To, co wydarzyło się w Olkuszu jest skandalem roku. Nie znajduję zrozumienia dla tamtejszych urzędników, którzy nie zapobiegli tej aferze - zwrócił uwagę Adamczyk. Wtórował mu Grzegorz Gondek, który przekonywał, że to co wydarzyło się na cmentarzu żydowskim przechodzi ludzkie pojęcie. - Wszyscy w Olkuszu wiedzą gdzie znajduje się cmentarz żydowski, jedynie dla urzędników była to wiedza tajemna - podkreślił Gondek.
Andrzej Harężlak zwrócił natomiast uwagę, że na krytykę zasługują zarówno lokalne władze, jak i wykonawca prac. - Przedsiębiorca nie powinien być zwolniony z myślenia. Przecież widział, że robi wykopy na cmentarzu - zauważył Harężlak.NASZE PROPOZYCJE:

WYCZYN:

1. Dla samorządowców z zachodniej Małopolski za skuteczną walkę o zachowanie połączeń kolejowych. Polskie Linie Kolejowe wycofały się z planów czasowego zamknięcia relacji Kalwaria Zebrzydowska - Wadowice - Bielsko. Linia PKP z Kalwarii Zebrzydowskiej do Bielska uratowana

2. Dla Małopolskich licalistów za konstrukcję kosmicznej rakiety. Są młodzi, zdolni i mieszkają w Małopolsce - licealiści z V LO w Krakowie i Liceum Ogólnokształcącego imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie wspólnie zbudowali sondę planetarną i wygrali ogólnoeuropejski konkurs Can Sat organizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną. Małopolscy licealiści wystrzelili sondę planetarną. FILM

3. Dla społeczników, którzy zasadzili dwuhektarowy las, by walczyć ze smogiem. Małopolanie wzięli sprawy w swoje ręce i wygrali pierwszą bitwę z krakowskim smogiem. Ponad tysiąc osób sadziło w sobotę drzewa w okolicach Lanckorony. Dęby i jodły mają oczyszczać małopolskie powietrze ze szkodliwych pyłów. Zasadzili las, by zabić krakowski smog. ZDJĘCIA

BLAMAŻ:

1. Dla władz Olkusza za to, że nie zapobiegły zniszczeniu kirkutu. Cmentarz przekopali robotnicy układający wodociąg. Prace były prowadzone zgodnie z projektem i pozwoleniem na budowę. Na razie nie wiadomo, kto zgodził się na prace ziemne biegnące przez stary, żydowski cmentarz. Afera w Olkuszu: Robotnicy rozkopali kirkut. ZDJĘCIA

2. Dla osób, które mimo licznych apeli wypalają trawy. Koszmar strażaków powrócił. Wystarczyło tylko kilka ciepłych dni, aby na Sądecczyźnie znów płonęły trawy. Tylko w tym tygodniu strażacy ugasili kilkadziesiąt takich pożarów. Pożary na Sądecczyźnie. Powraca koszmar wypalania traw

3. Dla piłkarzy Wisły Kraków za niespełnione nadzieje kibiców. Zawodnicy Wisły po przegranej w półfinale Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław praktycznie zamknęli sobie drogę do europejskich pucharów. Koniec marzeń Wisły o Europie GALERIA

0%
0%