|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu” wędruje do dobrych ludzi, którzy pokochali psy z zalanego schroniska w Borku i zabrała je do domów. To spodobało się 41% osób.

Na drugim miejscu znalazły się rządowe regulacje dotyczące elektrycznych hulajnóg. Na tę propozycję zagłosowało 31% osób.

Trzecie miejsce dla prezydenta Krakowa, który stanął na czele Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Ta nominacja zyskała 28% głosów.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków kolejna awantura na krakowskim Kazimierzu. To nie spodobało się 42% głosujących.

Na drugiej pozycji uplasowali się wandale z tatrzańskiego szlaku. Ta propozycja zyskała 33% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 25% głosów – dla gospodarza z okolic Mszany Dolnej, który zagłodził swoje zwierzęta.

 


WYCZYN

1. Prezydent Krakowa na czele Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Stolica Małopolski była pierwszym miastem w Europie Środkowej, w którym zorganizowano Kongres OWHC - Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski został wybrany prezydentem Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC), która troszczy się o ochronę dziedzictwa i zarządzanie miastami historycznymi. Liczy ponad 300 członków, zrzesza merów, prezydentów lub wiceprezydentów miast, którzy mają realny wpływ na decyzje podejmowane w tej sferze. WIĘCEJ

2. Krakowianie pokochali elektryczne hulajnogi, rząd przygotował odpowiednie regulacje - Hulajnogi będą traktowane jak rowery i będą musiały poruszać się tak jak one, czyli drogami dla rowerów - poinformował w piątek wiceminister infrastruktury Rafał Weber. Dodał, że prędkość hulajnóg będzie ograniczona do 25 km/h. Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury przedstawili w piątek pakiet propozycji ws. uregulowania zasad ruchu urządzeń transportu osobistego. WIĘCEJ

3. Część psów z zalanego schroniska w Borku znalazła już swoje domy - Wylewki w kojcach, budy, podesty - to najważniejsze rzeczy, które trzeba wymienić po zalaniu schroniska dla psów w Borku niedaleko Bochni i Brzeska. Kiedy woda zalewała schronisko około 60 psów znalazło tymczasowy dom. Niektóre już wróciły, część z nich pojawi się w niedzielę 9 czerwca na dziedzińcu Radia Kraków podczas akcji adopcyjnej. WIĘCEJ

 

BLAMAŻ

1. Znowu awantura na krakowskim Kazimierzu - Mieszkańcy i przedsiębiorcy z krakowskiego Kazimierza protestują przeciwko zmianie organizacji ruchu na placu Nowym i zastawieniu części ulicy donicami z zielenią. Jak mówią, po raz kolejny są uszczęśliwiani na siłę przez miejskich aktywistów. Zapowiadają utworzenie kolejnego stowarzyszenia, które będzie walczyło o ich prawa. WIĘCEJ

2. Zagłodzone zwierzęta koło Mszany Dolnej - Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami usłyszał mieszkaniec Olszówki koło Mszany Dolnej, który zagłodził bydło w swoim gospodarstwie. Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla mężczyzny, ale sąd nie wyraził na to zgody. WIĘCEJ

3. Wandale na tatrzańskim szlaku - Wandali, którzy zniszczyli głazy na szlaku w stronę Giewontu na razie szukają tylko... internauci. Zakopiańska policja do tej pory nie otrzymała oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie. Na skałach od Przełęczy Kondrackiej w stronę Giewontu pojawiły się napisy i wulgarne rysunki. Straż Tatrzańskiego Parku Narodowego podejrzewa, że sprawcami mogą być uczestnicy szkolnej wycieczki. WIĘCEJ


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

posłuchaj audycji

Od lewej: M.Kękuś, M.Jantos, A.Szczepańska i R.Komarewicz (fot. M.Bartkowicz)

Konsultacje w sprawie podniesienia cen w strefie płatnego parkowania w Krakowie były nielegalne? Nie wyklucza tego Mariusz Kękuś - radny Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówił, propozycje zmian i ich konsultacje pojawiły się zanim zezwalające na to przepisy ustawy wejdą w życie:

Ustawa wejdzie we wrześniu i nie wiadomo, czy konsultacje mogły być przeprowadzone przed tym, czy to było lege artis.

Jak dodał właśnie z tego powodu projekt podwyżek został zdjęty z porządku obrad sesji rady miasta zaplanowanej na przyszły tydzień.

Rafał Komarewicz - wiceprzewodniczący krakowskiej rady miasta uważa natomiast, że podwyżki w strefie powinny być wprowadzane etapami i to po rozwiązaniu kłopotów komunikacyjnych miasta:

Nie może być tak, że podnosimy stawki, a mamy problem z parkingami. To w tym kierunku powinnismy pójść.

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego powinny złożyć na policji oficjalny wniosek w sprawie ścigania wandali, którzy wysmarowali farbą głazy przy ścieżce prowadzącej na Giewont - tak uważa Alicja Szczepańska krakowska radna klubu Kraków dla Mieszkańców. Jak dodała tego typu wykroczenia ścigane są tylko na wniosek porzywdzonych - w tym przypadku powinien to zrobić TPN. Radna zwróciła też uwagę, że w mediach społecznościowych trwa już akcja poszukiwania sprawców:

Cieszę się, że taka akcja powstała i przypuszczam, że użytkownicy tych mediów pomogą, bo tak się już działo w innych sprawach. Sprawcy powinni wiedziec, że nie są bezkarni.

Jeszcze przed wakacjami krakowska radna Platformy Obywatelskiej Małgorzata Jantos będzie wnioskowała o przyjęcie przez miasto specjalnej strategii rozwoju z uwzględnieniem ludzi starszych. Chodzi między innymi o ochronę seniorów i ułatwienie im życia w mieście. Jako jedno z zagrożeń radna wskazuje elektryczne hulajnogi, których pojawia się coraz więcej:

Moja sąsiadka mówiła, że człowiek na hulajnodze wjechał w nią na chodniku. Musimy się zastanowić jak chronić starzejące się społeczeństwo

 Problem elektrycznych hulajnog pojawił się w dyskusji dotyczącej posiedzenia przedstawicieli miast światowego dziedzictwa. Prezydent Krakowa został wybrany na przewodniczącego Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa.

64%
36%