|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu” wędruje do lekarzy ze szpitala w Prokocimiu, którzy jako pierwsi w Polsce przeprowadzili operację sposobem Nikaidoh. To spodobało się 68% głosujących.

Drugie miejsce dla Beaty Szydło za jej rekordowy wynik wyborczy. Tak zdecydowało 17% osób.

Na trzeciej pozycji znalazł się urząd marszałkowski, który rezygnuje z plastiku. Na tę propozycję zagłosowało 15% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków sprawa około 200 działek należących do Krakowa, które chcą przejąć przez zasiedzenie inwestorzy i osoby prywatne. To nie podoba się 58% głosujących.

Na drugim miejscu uplasowali się złodzieje, którzy chcieli okraść strażaków walczących z powodzią. Ta nominacja zyskała 34% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 8% głosów – dla Nowego Sącza, który nie otrzymał dotacji na walkę ze smogiem.

 


WYCZYN

1. Rekord wyborczy wicepremier Beaty Szydło - Wicepremier Beata Szydło otrzymała najwięcej głosów w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego; zagłosowało na nią ponad pół miliona wyborców.

2. Urząd marszałkowski rezygnuje z plastiku - To już kolejna instytucja, która zamierza stać się bardziej ekologiczna. Takie zapisy znalazły się w projekcie EkoMałopolska. Przede wszystkim urzędnicy będą korzystać wyłącznie z papieru pochodzącego z recyklingu. Ponadto urząd zrezygnuje z plastikowych talerzyków podczas oficjalnych spotkań i wydarzeń organizowanych przez Województwo Małopolskie. Zostaną one zastąpione przez te wykonane z otrębów. WIĘCEJ

3. Szpital w Prokocimiu jako pierwszy w Polsce przeprowadził operację sposobem Nikaidoh - To nowa era kardiochirurgii dziecięcej w Polsce - zapewniają lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Krakowski szpital przeprowadził jako pierwszy w kraju operację sposobem Nikaidoh. To operacja na wadliwym sercu, która polega na przełożeniu aorty z prawej do lewej komory. Operację przeprowadzono w kwietniu na ponad rocznym Mirku. WIĘCEJ

 

BLAMAŻ

1. Ok. 200 działek należących do Krakowa chcą przejąć przez zasiedzenie inwestorzy i osoby prywatne - Około 200 działek i nieruchomości należących do Krakowa próbują przejąć przez zasiedzenie inwestorzy i osoby prywatne - podaje Onet. Tylko w ciągu ostatnich 10 lat podjęto w stolicy Małopolski ponad trzy tysiące prób przejęcia gruntów w ten sposób. Około 300 z nich zakończyło się sukcesem. Czasem wystarczyło posadzić rabarbar, postawić wóz cyrkowy czy po prostu ogrodzić teren. Krakowscy urzędnicy nie pozostają jednak dłużni i sami próbują przez zasiedzenie przejąć 30 nieruchomości. To jednak nie wszystko. W kolejnych 60 przypadkach urząd rozważa możliwość złożenia wniosku do sądu o zasiedzenie. WIĘCEJ

2. Nowy Sącz bez dotacji na walkę ze smogiem - Władze miasta starały się o 5 milionów złotych na pomoc mieszkańcom przy wymianie starych kotłów węglowych na nowe, ekologiczne. Wniosek miasta nie otrzymał jednak wystarczającej ilości punktów i znalazł się na liście rezerwowej. Jak podkreślają sądeczanie, to spora strata dla mieszkańców, ponieważ nie wszystkich stać na wymianę pieca na własny koszt. WIĘCEJ

3. Złodzieje chcieli okraść strażaków walczących z powodzią - Przykry incydent podczas akcji przeciwpowodziowej w krakowskim Bieżanowie. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, grupa złodziei ze Śląska próbowała okraść magazyn przeciwpowodziowy, podczas nocnej akcji wypompowywania wody przy ulicy Agatowej. Dzięki szybkiej interwencji mieszkańców i pracowników udało się złapać złodziei i odzyskać skradzione wyposażenie. Złodzieje trafili w ręce policji. Tymczasem strażacy-ochotnicy z Bieżanowa proszą o pomoc w naprawie zalanej przez powódź remizy. WIĘCEJ


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

fot: J. Bańka

Wynik wyborczy Beaty Szydło w pełni zasługuje na tytuł wyczynu tygodnia - tak zgodnie mówili goście Radia Kraków. Jak przekonywał Kazimierz Chrzanowski, krakowski radny z SLD, Beata Szydło wiele zawdzięcza swojemu wizerunkowi obrońcy zwykłych polskich rodzin:


Zwłaszcza na południu Polski wyborcy traktowali ja jako osobę, która ich broni. Wszyscy wiedzieliśmy, że wynik Beaty Szydło będzie dobry, ale okazał się nadzwyczajny.

 

Jak z kolei przekonywał Grzegorz Biedroń, wojewódzki radny PiS, tak dobry wynik wicepremier Szydło był do przewidzenia:

Wicepremier Szydło wykorzystała sprawne zarządzanie i dobre wyniki gospodarcze. Ogromne znaczenie mało także to, że posiada ogromną charyzmę, przez co jest bardzo lubiana.

Goście programu podkreślali także zgodnie, że potrzebne są zmiany w prawie tak, aby nie dochodziło do przejmowania gruntów miejskich na skutek zasiedzenia. Jak mówił Grzegorz Stawowy,krakowski radny PO, obecnie sytuacja wymaga bardzo uważnego nadzoru właścicielskiego:

W dużych miastach jest to bardzo trudne, bo często są to drobne udziały w kamienicach. Tylko od sprawności urzędniczej zależy ochrona tych nieruchomości - tym bardziej, że jest to największy majątek samorządów.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

75%
25%