|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu Tygodnia” wędruje do piłkarzy Cracovii, którzy w ekstraklasie odnieśli 7 zwycięstw z rzędu. Ósmej wygranej co prawda nie było, ale 7 wygranych i tak robi ogromne wrażenie. Tak zdecydowało 45% osób.

Drugie miejsce dla Nowej Huty, która udostępniła wszystkim do zwiedzania kolejny schron. To podoba się 29% głosujących.

Na trzecim miejscu znaleźli się mieszkańcy gminy Łukowica k. Limanowej, którzy wywalczyli wyższą pensję dla swojego wójta. Ta nominacja zyskała 26% głosów.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków chaos na sesji krakowskiej Rady Miasta i awantura o ceny biletów MPK. To nie spodobało się 50% głosujących.

Drugie miejsce – z wynikiem 26% głosów – dla nielegalnych substancji na terenie jednej z firm w Olkuszu.

Na trzecim miejscu uplasował się groźny wypadek na stoku w Białce Tatrzańskiej. Tak zdecydowało 24% osób.

 


WYCZYN:

1. Kolejny schron w Nowej Hucie udostępniony zwiedzającym - 28 lutego na osiedlu Szkolnym 37 pod Zespołem Szkół Mechanicznych nr 3 zostanie otworzony dla zwiedzających schron. Muzeum PRL-u przygotowało wystawę "Stan zagrożenia". WIĘCEJ

2. Mieszkańcy gminy Łukowica k. Limanowej wywalczyli wyższą pensje dla swojego wójta - Takie rzeczy nie zdarzają się często. Mieszkańcy gminy walczyli o wyższą pensję dla swojego wójta. Tak było w Łukowicy koło Limanowej. Ponad 400 osób podpisało się pod petycją do rady gminy w tej sprawie. Wójt zarabiał ponad 3 tysiące złotych na rękę. Zdaniem części mieszkańców to był żart. Ostatecznie rada gminy podniosła wójtowi pensję, choć nie o tyle - o ile proponowali w swej petycji mieszkańcy. Wójt Łukowicy będzie więc zarabiał około 5 tysięcy złotych na rękę. WIĘCEJ

3. Imponująca seria Cracovii - Piłkarze Pasów wygrali 7 ostatnich meczów z rzędu. Kolejno pokonywali: Lecha Poznań (1:0), Arkę Gdynia (3:0), Pogoń Szczecin (2:1), Zagłębie Lubin (2:1), Piast Gliwice (2:1), Legię Warszawa (2:0) i Jagiellonię Białystok (1:0).

 


BLAMAŻ:

1. Chaos na sesji krakowskiej Rady Miasta i awantura o ceny biletów MPK - Radni nie głosowali w sprawie nowej propozycji cen biletów MPK w Krakowie. Piotr Łanoszka - radca prawny Urzędu Miasta Krakowa - zwrócił uwagę, że propozycja została wprowadzona w trybie nagłym bez uzyskania koniecznych opinii. Decyzję w sprawie nowej taryfy biletowej radni mają podjąć 6 marca podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta. Nowa oferta ma zacząć obowiązywać 31 marca. WIĘCEJ

2. Nielegalne substancje na terenie jednej z firm w Olkuszu - Trzy osoby zostały zatrzymane w związku ze składowaniem nielegalnych odpadów na terenie Olkusza - dowiedział się reporter Radia Kraków Marcin Friedrich. Policja w tej chwili przesłuchuje zatrzymanych. Prokuratura potwierdza, że na terenie dawnych zakładów Emalii znaleziono około 400 tysiąclitrowych beczek z nieznaną substancją. Śledczy pobrali próbki do badań. Ich wyniki nie są jeszcze znane. WIĘCEJ

3. Groźny wypadek na stoku w Białce Tatrzańskiej - Policja poszukuje narciarza, który połamał na stoku nogi sześciolatkowi, po czym uciekł. Chłopiec uczył się jeździć na nartach na stoku narciarskim w Białce Tatrzańskiej pod nadzorem swojego ojca. W pewnym momencie wjechał w niego z impetem mężczyzna, który nawet się nie zatrzymał, żeby sprawdzić co stało się z sześciolatkiem. Chłopiec ze złamanymi nogami trafił do szpitala. Za pomoc w zidentyfikowaniu narciarza jest nagroda - 5000 złotych. WIĘCEJ

fot: J. Bańka

Najwięcej dyskusji wywołała sprawa nowych cen biletów MPK. Jak tłumaczył Kazimierz Chrzanowski, radny z prezydenckiego klubu Przyjazny Kraków nowa propozycja cennika powinna być bardziej akceptowalna:


Rzeczywiście przy okazji dyskusji o nowych cenach biletów powstał olbrzymi chaos, ale tez duża była liczba zgłoszonych poprawek. Dlatego nie było innego wyjścia, jak tylko przygotowanie nowej propozycji. Będzie ona bardziej przyjazna od poprzedniej.

Jak z kolei tłumaczyła Alicja Szczepańska z klubu Kraków Dla Mieszkańców nie do przyjęcia była próba forsowania zupełnie nowej taryfy podczas jednej sesji Rady Miasta:


Taryfa przygotowana przez radnych Przyjaznego Krakowa i Koalicji Obywatelskiej  i tak zostanie przyjęta, choć dla mnie nie jest ona zgodna z polityką miasta oraz działaniami na rzecz ograniczenia smogu. W ten sposób MPK nie zdobędzie nowych pasażerów.

Małopolscy politycy mówili natomiast z uznaniem o mieszkańcach Łukowicy, którzy podnieśli wynagrodzenie swojemu wójtowi. Jak przekonywał Stanisław Bisztyga, wojewódzki radny PO, praca wójta, burmistrza czy prezydenta to dyżur 24-godzinny:


Obniżenie pensji parlamentarzystom i samorządowcom nie było dobrym rozwiązaniem. Dlatego zachęcałbym innych Małopolan, by podobnie jak w Łukowicy, podnosili pensje wójtom, burmistrzom czy prezydentom - o ile uznają, że zasługują oni na lepsze zarobki.

W ocenie gości programu wykrycie nielegalnych substancji na terenie jednej z olkuskich firm pokazuje, że nowe przepisy o składowaniu odpadów są skuteczne. Jak podkreślał Grzegorz Biedron, wojewódzki radny PiS, problem jednak pozostaje:


Potrzebne są jeszcze kontrole pojazdów przewożących takie materiały zza granicy. To nie może być tak, że Małopolska będzie składowiskiem odpadów, które zamiast do Chin trafiły do naszego kraju.

 

Rozstrzygniecie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

50%
50%