|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do rodziców, którzy dopięli swego i nie pozwolili na zmianę w Krakowie niepublicznych przedszkoli w tanie placówki. To spodobało się 64% głosujących.

Na drugim miejscu ex aequo znalazły się dwie propozycje: triumfy wyborcze już w pierwszej turze i zagraniczni pacjenci, którzy wybierają Kraków. Obie nominacje zyskały po 18% głosów.

 

Na tytuł „Blamażu Tygodnia” zdaniem internautów Radia Kraków zasłużyły także dwie propozycje: kluby go-go, które nadal funkcjonują w centrum Krakowa, mimo przepisów o Parku Kulturowym i sprawa 11 rodzin z Koszyc Wielkich koło Tarnowa, które zapłaciły deweloperowi, urządziły je, ale nie są ich właścicielami. Obie te propozycje nie spodobały się 39% osób.

Drugie miejsce dla wyborów samorządowych z problemami. Na tę nominację zagłosowało 22% osób.

 

WYCZYN:

1. Triumf już w pierwszej turze - wyborcy wybrali już prezydenta Oświęcimia, a także burmistrzów m.in. Myślenic, Wieliczki i Zakopanego. Zdecydowane zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy w małopolskim sejmiku i Koalicji Obywatelskiej z klubem Jacka Majchrowskiego w krakowskiej Radzie Miasta.

2. Rodzice dopięli swego i nie pozwolili na zmianę w Krakowie niepublicznych przedszkoli w tanie placówki - To była batalia, którą można spokojnie określić mianem Blitzkrieg - wojną błyskawiczną. Rodzice blisko pięciuset dzieci z czterech krakowskich przedszkoli skrzyknęli się przeciw zmianom proponowanym przez miasto. We wtorek na zebraniach z dyrektorkami przedszkoli poznali szczegóły tych zmian - w środę rano prezydent miasta zapewnił, że zmian jednak nie będzie. Wygasająca w lipcu umowa dzierżawy budynków zostanie przedłużona. na kolejne pięć lat. WIĘCEJ

3. Zagraniczni pacjenci wybierają Kraków - W ciągu dwóch lat liczba zagranicznych pacjentów leczących się w Krakowie wzrosła jedenastokrotnie. Według najnowszego raportu, wykonanego na zlecenie miasta, w 2017 roku pod Wawelem leczyło się blisko 30 tysięcy obcokrajowców. WIĘCEJ


 

BLAMAŻ:

1. Wybory z problemami - Porażka systemu e-puap, kłopoty z liczeniem głosów w Krakowie.

2. W Koszycach Wielkich 11 rodzin zapłaciło deweloperowi za mieszkania, urządziło je, ale nie są ich właścicielami - Jest kolejny głos w bulwersującej sprawie zadłużenia bloku w podtarnowskich Koszycach Wielkich. Jak już informowaliśmy w Radiu Kraków, 11 rodzin zapłaciło deweloperowi za mieszkania, urządziło je, ale nie są ich właścicielami. Deweloper popadł w długi. Jego wierzycielami są m.in. osoby, które wpłaciły po kilkadziesiąt tysięcy złotych za mieszkania, które miały powstać obok istniejących w Koszycach Wielkich bloków. Teraz starają się odzyskać pieniądze poprzez komornika, który może zlicytować majątek dewelopera. W tym blok, w którym mieszkają ludzie. WIĘCEJ

3. Przepisy o parku kulturowym zaostrzone, lecz kluby go go nadal funkcjonuja w centrum Krakowa - Od siedmiu miesięcy „usługi sprzeczne z moralnością” są w centrum zakazane. Ale kluby go-go nie poznikały z okolic Rynku - czytamy w Dzienniku Polskim. Co więcej, jeden z nich, klub VIP, niezmiennie zaprasza do gminnego lokalu w kamienicy przy ul. Mikołajskiej 4. 

fot: Jacek Bańka

Najwięcej emocji wywołała dyskusja wokół wyników wyborów samorządowych. Po zwycięstwie zjednoczonej prawicy w małopolskim sejmiku trwają spekulacje,kto zostanie marszałkiem województwa. Grzegorz Biedroń, radny PiS, pytany o to, czy będzie nim były rzecznik rządu Rafał Bochenek, przekonywał, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły:

To będą decyzje naszego kierownictwa i naszego klubu. Sprawy personalne nie są jeszcze przedmiotem rozważań, choć należy podkreślić role Beaty Szydło w kampanii wyborczej w Małopolsce.

Z kolei w opinii Józefa Brynkusa, posła PiS, wybory samorządowe nie przyniosły rzeczywistej dyskusji o Małopolsce, bo były wyłącznie plebiscytem miedzy zwolennikami i przeciwnikami obecnego rządu:


Gdyby to była walka na programy, to wynik wyborczy mógłby być zupełnie inny. Tymczasem było to starcie dwóch największych sił, dlatego Kukiz'15 był marginalizowany.


Małopolscy politycy byli zgodni, że zmiany w organizacji wyborów przyniosły mniejsze zmiany od tych, których oczekiwali wyborcy. Jak przypominał Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego z PSL, 4 lata temu liczenie trwało do czwartku, w tym roku do środy:


Po zarzutach związanych z efektem książeczki i tzw. zielonymi ludzikami wszyscy chcieliśmy otwartości. Tymczasem za sukces musimy uznać krótsze o jeden dzień liczenie głosów.

Goście programu jednogłośnie uznali, że nową specjalnością Krakowa powinna być komercyjna obsługa medyczna. Jak tłumaczył Bogusław Kosmider,przewodniczący krakowskiej rady Miasta z PO, dobrze zorganizowana obsługa medyczna moze być dźwignia rozwoju regionu tak, jak to dzieje się w San Francisco:

Przynosi to zyski dla całego miasta m.in. w postaci nowoczesnych klinik i nowoczesnego sprzętu. Jednocześnie rozwija się rynek pracy oraz zaplecze medyczne.


Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

 

43%
57%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

ŁagiewnikiPamiętają!

Sobota, 27 października 2018, 19:26

Sprawna i skuteczna opieka medyczna powinna być najpierw zapewniona POLAKOM i mieszkańcom Krakowa. Pan Kośmider niech zacznie wreszcie dbać o interesy MIESZKAŃCÓW a nie wyłącznie własne, bo od 20 lat pobiera olbrzymie pieniadze z podatków krakowian, a nic dla nich nie zrobił. Co to za bzdurne wymysły: "specjalnością Krakowa powinna być komercyjna obsługa medyczna. Jak tłumaczył Bogusław Kosmider,przewodniczący krakowskiej rady Miasta z PO".

Odpowiedz