|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu „Wyczyn” wędruje do Nowego Sącza za bezpłatny szynobus, który przewiezie mieszkańców przez Dunajec w czasie budowy nowego mostu Heleńskiego. To spodobało się 38% głosujących.

Drugie miejsce dla kolejnego etapu modernizacji oświetlenia Bulwarów Wiślanych. Na tę propozycję zagłosowało 34% osób.

Na trzecim miejscu znalazła się rekordowa liczna wniosków zgłoszonych do krakowskiego budżetu obywatelskiego. Ta nominacja dostała 28% głosów.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internatów Radia Kraków awantura o bilbord Łukasza Gibały w Krakowie. To nie spodobało się 47% głosujących.

Na drugim miejscu uplasowali się krakowscy pseudokibice, którzy w biały dzień nawołują do zbrodni. Ta propozycja zyskała 34% głosów.

Trzecie miejsce - z wynikiem 19% głosów – dla krakowskich radnych, którzy boją się dyskusji o in vitro.

 


WYCZYN:

1. Rekordowa liczna wniosków zgłoszonych do krakowskiego budżetu obywatelskiego - Mieszkańcy złożyli prawie 700 propozycji do piątej edycji Budżetu Obywatelskiego w Krakowie. To dotychczasowy rekord i o sto więcej zgłoszonych projektów niż w zeszłym roku. Z tego wszystkiego cieszą się zwłaszcza urzędnicy ponieważ do tej pory, do każdej następnej edycji budżetu obywatelskiego, tych zgłaszanych projektów było co raz mniej. WIĘCEJ

2. Jaśniej, oszczędniej i bez smogu świetlnego na Bulwarach Wiślanych - Na krakowskich Bulwarach Wiślanych zrobi się jaśniej. Właśnie rozpoczął się kolejny etap modernizacji oświetlenia. Jeszcze w tym roku wzdłuż deptaka ZIKiT postawi ponad dwieście nowoczesnych lamp, które będą nie tylko energooszczędne, ale i przyczynią się do ograniczania tak zwanego smogu świetlnego, który po zanieczyszczeniu powietrza staje się kolejnym wyzwaniem cywilizacyjnym. WIĘCEJ

3. W czasie budowy mostu Heleńskiego mieszkańcy Nowego Sącza będą bezpłatnie jeździć szynobusem - Dobra wiadomość dla mieszkańców Sądecczyzny. Związku z budową nowego mostu Heleńskiego w Nowym Sączu, będą oni mogli korzystać za darmo z szynobusu, który zostanie uruchomiony zaraz po zamknięciu starej przeprawy. 30 kursów dziennie będzie realizowanych przez Przewozy Regionalne. Jednorazowo szynobus będzie mógł zabrać 200 pasażerów. WIĘCEJ

 

BLAMAŻ:

1. Krakowska awantura o bilbord Łukasza Gibały - Łukasz Gibała zaatakował na Twitterze Jacka Majchrowskiego. Wszystko z powodu uruchomionego w czwartek bilbordu, na którym szef stowarzyszenia Logiczna Alternatywa prezentuje dług publiczny Krakowa. Jak się okazało, w piątek od licznika został odłączony prąd. Gibała twierdzi, że stało się tak na polecenie prezydenta Krakowa. Ten - jak napisano na oficjalnym profilu twitterowym Krakowa - wszystkiemu zaprzecza. Zaprzecza w mocnych słowach. Jak się ostatecznie okazało, całe zamieszanie to wina firmy wynajmującej bilbord, który stoi na terenie należącym do Muzeum Narodowego. WIĘCEJ

2. Krakowscy pseudokibice w biały dzień nawołują do zbrodni - Krakowska prokuratura z urzędu wszczęła śledztwo w sprawie publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni. Sprawa dotyczy wpisu, jaki ukazał się na jednym z profili społecznościowych kibiców - poinformował w czwartek PAP prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Autorzy wpisu, odwołując się do styczniowego zabójstwa młodego chłopaka przy ul. Teligi, deklarują, że "następni w kolejce" i ich grupa "odetnie im ręce". WIĘCEJ

3. Krakowscy radni boją się dyskusji o in vitro - Prawo nakazuje, że Rada Miasta powinna zająć się obywatelskim projektem w ciągu 3 miesięcy, tymczasem radni wciąż nie chcą wpisać dyskusji na ten temat do porządku obrad. Pod wnioskiem o dofinansowanie z budżetu miasta zabiegów in vitro podpisało się około 5 tys. krakowian.

 

Goście Radia Kraków wysoko ocenili inwestycję związaną z montaże oświetlenia na Bulwarach Wiślanych, które nie tylko będzie energooszczędne, lecz także ograniczy powstawanie tzw. smogu świetlnego. To dobrze, że wreszcie ktoś dostrzegł realne problemy, jakie przynosi to zjawisko - tak mówił Józef Lassota, poseł PO:


Ten rodzaj smogu sprawia, że w mieście nie widzimy nocą gwiazd - źle wpływa ona także na faunę i florę. Kilka lat temu w tej sprawie złożyłem poselską interpelację, jednak - jak się okazało- problem smogu świetlnego jest lekceważony.


Nieco więcej wątpliwości towarzyszyło dyskusji o budżecie obywatelskim. Cieszy liczba projektów zgłoszonych do krakowskiego budżetu obywatelskiego, ale nadal problemem pozostaje mała liczba głosujących - tak mówił Mariusz Kękuś, krakowski radny PiS:


Gdyby to było 30-30% krakowian, to moglibyśmy się zastanawiać, czy są to zadania, które gmina powinna wykonywać. Tylko w jaki sposób skłonić krakowian, żeby się zainteresowani budżetem obywatelskim?

Najwięcej dyskusji wywołała jednak sprawa billboardu Łukasza Gibały i długu publicznego Krakowa. Ta awantura powinna się zakończyć jakiegoś rodzaju sankcją dla Gibały, bo po raz kolejny jego działalność budzi wątpliwości:


Pamiętamy sprawę referendum i tysiące sfałszowanych podpisów. Zajęła się tym prokuratura, ale na razie jakoś nie widać efektów jej pracy.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

17%
83%