|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” przypadło zmianie parkingu przed krakowskim magistratem w trawnik, co zostało doskonale przyjęte przez krakowian. Władze miasta przywracają także plażę nad Wisłą i to spodobało się 42% osób.

Drugie miejsce dla Krakowa, które jest drugim po Warszawie najbezpieczniejszym miastem w Polsce. Ta propozycja zyskała 30% głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się wielki sukces "Wesela" w reżyserii Jana Klaty. Na tę nominację zagłosowało 28% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków fatalny stan autobusu, który przewoził pasażerów do Kuźnic. Tymczasem w Krakowie urzędnicy rozpoczynają pracę nad wyprowadzaniem busów z centrum miasta. To nie podoba się 38% głosujących.

Na drugim miejscu ex aequo znalazło się skandaliczne zabezpieczenie meczu IV ligi w Andrychowie i odrzucenie 133 projektów z 235 zgłoszonych do krakowskiego budżetu obywatelskiego. Te nominacje zyskały po 31% głosów.

 

 


WYCZYN:

1. Wielki sukces "Wesela" w reżyserii Jana Klaty - Z powodu ogromnego zainteresowania sztuka wystawiana jest dwa razy dziennie. Mimo to nie sposób kupić biletów. WIĘCEJ

2. Zmiana parkingu przed krakowskim magistratem w trawnik doskonale przyjęta przez krakowian. Władze miasta przywracają także plażę nad Wisłą - Trawnik i huśtawki pojawiły się z okazji Dni Miasta na parkingu przed krakowskim magistratem. Mieszkańcy są zachwyceni, bo zyskali dodatkowy zielony skwer, a miejscy aktywiści gratulują urzędnikom realizacji pomysłu. (WIĘCEJ) Co więcej, podczas gdy piaszczysty teren naprzeciwko Wawelu jest zamknięty i straszy swoim wyglądem, nieco dalej od centrum miasta powstanie zupełnie nowy teren rekreacyjny dla mieszkańców. Jak dowiedziała się reporterka Radia Kraków, Zarząd Zieleni Miejskiej pracuje nad stworzeniem plaży na bulwarach wiślanych na Dąbiu, za mostem Kotlarskim. WIĘCEJ

3. Kraków drugim po Warszawie najbezpieczniejszym miastem w Polsce - Takie dane wynikają z najnowszego raportu Fundacji Schumana. Stolica małopolski uzyskała 63,27 punktu na możliwych sto. To zaledwie o 37 setnych mniej od zwycięzcy rankingu, czyli Warszawy. WIĘCEJ

 

BLAMAŻ:

1. Aż 133 projekty z 235 zgłoszonych do krakowskiego budżetu obywatelskiego trafiło do kosza - Krakowscy urzędnicy byli bardzo surowi. W ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa odrzucili aż 133 z 235 zgłoszonych projektów. Krakowianie, których pomysły nie spotkały się z uznaniem, uważają, że często powody negatywnych ocen są uznaniowe, niemerytoryczne, ale też zupełnie bezpodstawne. WIĘCEJ

2. Fatalny stan autobusu, który przewoził pasażerów do Kuźnic. Jednocześnie warto przypomnieć, że pierwszym miastem, które chce uporządkować sprawę busów jest Kraków. - Stan autobusu wożącego pasażerów do Kuźnic ujawnili inspektorzy transportu drogowego. Pojazd został natychmiast wycofany z ruchu, bo nie spełniał podstawowych norm bezpieczeństwa. Mocno skorodowana konstrukcja spowodowała, że z autobusu odpadały części. Pęknięte było też m.in. nadwozie. (WIĘCEJ). Kraków ogranicza ruch prywatnych busów w centrum. To jeden z elementów walki z zanieczyszczeniem powietrza i hałasem w mieście. Najważniejsza zmiana dotyczy Alej Trzech Wieszczów. Prywatni przewoźnicy nie będą mogli się już zatrzymać przy wszystkich przystankach. Powód: busy często blokowały przejazd autobusom komunikacji miejskiej. WIĘCEJ

3. Skandaliczne zabezpieczenie meczu IV ligi w Andrychowie. Petarda ciężko rani przypadkowego kibica - Amatorski mecz IV ligi między Beskidem Andrychów a Unią Oświęcim zamienił się pseudokibicowską zadymę. Chuligani rzucili petardy hukowe w kierunku sektora rodzinnego. Jeden z kibiców petardę próbował odrzucić, by chronić córki. Eksplozja oderwała mu kciuk i palec wskazujący. Sprawców nie udało się zatrzymać, na klub nałożono symboliczną karę w wysokości 750 złotych. WIĘCEJ

Ogromne powodzenie "Wesela" w reżyserii Jana Klaty zasługuje na tytuł wyczynu tygodnia - tak zgodnie mówili goście Radia Kraków. Z powodu wielkiego zainteresowania spektakl wystawiany jest dwa razy dziennie, mimo to nie można kupić biletów. Jak przekonywała Elżbieta Zielińska, posłanka Kukiz'15 dawno nie mieliśmy do czynienia z tak ważną inscenizacją:


To wielki sukces Klaty, że tak dużo mówi się o "Weselu" - pomijając nawet kwestie polityczne. Być może dzięki tej dyskusji, do Starego trafią osoby, które wcześniej teatrem się nie interesowały.

Z kolei, jak dodawał Ireneusz Raś, poseł Platformy Obywatelskiej, spektaklowi pomógł spór o Jana Klatę i wybranie nowego szefa krakowskiej sceny narodowej:

 

Na pewno musimy stawiać na teatr i odbudowę jego widowni. Natomiast sam tekst Wyspiańskiego jest tak bardzo uniwersalny, że bez trudu wpisał się w obecny spór polityczny.

Małopolscy politycy byli także zgodni, że nieprzemyślane zmiany w organizacji ruchu busów mogą mieć fatalne skutki. Jak tłumaczył Józef Gawron, małopolski wicewojewoda z Prawa i Sprawiedliwości, jeśli pasażerowie wybiorą teraz transport indywidualny to odczujemy to wszyscy:


Busy stanowią bardzo ważny element całej komunikacji i trzeba je traktować należnie do funkcji, które pełnią. Zmiany trzeba bardzo dokładnie uzgodnić z pasażerami i firmami przewozowymi, bo zamiast łatwiej, może być o wiele gorzej.

Goście Radia Kraków nie kryli także zaniepokojenia dużą liczbą projektów do budżetu obywatelskiego odrzuconych przez krakowskich urzędników. Jak przekonywała Małgorzata Jantos, krakowska radna Nowoczesnej, odpowiedzialność za to leży nie po stronie ich autorów, lecz właśnie urzędników:

Urzędnicy po prostu nie chcą tego realizować. Bardzo mi się nie podoba bezzasadność wielu takich decyzji.


Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

 

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

czesław kraków

Sobota, 17 czerwca 2017, 11:06

1. Panie co Pan mówi euro 6. Niech każdy jeździ samochodem jakim chce, tylko ma być odpowiednio serwisowany i nie musi wcale kopcić. 2. Dziwię się że pksy odpuściły ten rynek, bo jest ogromny. Busy są w przeważającej części bardzo nie wygodne. To są po prostu samochody dostawcze i człowiek czuje się jak worek ziemniaków. Trafić na autobus albo coś pomiędzy busem a autobusem, graniczy z cudem. Przeważnie jeżdżą małe busy (czytaj sprintery) przerabiane z dostawczaków, gdzie zawieszenie nie służy do przewożenia ludzi;p 3. Dokładanie dodatkowego rzędu siedzeń co bardzo często się zdarza powinno być nielegalne! To jest istna kpina z pasażerów. Brak miejsca na kolana to jest chyba szczyt bezczelności firm busiarskich. Niech tym się zajmie inspekcja transportu. 4. Gdzie są pasy w busach? Czasami są ale chyba dla picu bo są wciśnięte między fotele tak, że konia z rzędem temu co zdoła je użyć:/ Gadacie o euro 6 a tu pasów ni ma! Co jest ważniejsze? Brak tej normy czy to że w czasie wypadku pasażerowie latają jak mięso armatnie. Proszę wybaczyć za to porównanie, ale tak to widzę.

Odpowiedz

Słuchacz

Niedziela, 11 czerwca 2017, 09:22

Szkoda, że nie ma czegoś takiego jak Blamaż Dekady, którym byłoby usunięcie przez pisowskich hunwejbinów prezesa Radia Kraków Marcina Pulita, który własnoręcznie uratował to radio i stworzył najciekawszą regionalną rozgłośnię w Polsce, za co politrucy PiS zapłacili mu wyrzuceniem.

Odpowiedz

muniek

Piątek, 9 czerwca 2017, 18:35

Blamaż tygodnia to zgubienie granatów przez policję :D http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/podhale/a/policja-tlumaczy-w-jaki-sposob-zgubila-granaty-nad-podhalem,12163986/

Odpowiedz

Nowojorczyk

Piątek, 9 czerwca 2017, 16:40

W Broklynie na meczach piłki nożnej rolę "ultrasów" pełni Antifa. Dzięki temu jest spokój i nie ma problemu z bydłem.

Odpowiedz

tak

Piątek, 9 czerwca 2017, 15:43

@Krakus z dziada-pradziada

Cóż, źle sformułowany punkt. Jak dla mnie obie sytuacje to totalny blamaż, a ta druga tym bardziej, że dotyka większej liczby osób i nie ma w tym nic świetnego.

Odpowiedz

ed

Piątek, 9 czerwca 2017, 15:40

"Kraków drugim po Warszawie najbezpieczniejszym miastem w Polsce" - bujda na resorach.

Odpowiedz

krakersik

Piątek, 9 czerwca 2017, 15:23

@Krakus z dziada-pradziada

otóż to! blamażem może być że tyle czasu im zajęło zanim na to wpadli

Odpowiedz

Krakus z dziada-pradziada

Piątek, 9 czerwca 2017, 14:57

Zaraz zaraz... 2 punkt blamażu jest bez sensu! Bo blamażem jest stan autobusu z Kuźnic, ale pomysł wyrzucenia busów z Krakowa jest akurat świetny! I jak tu głosować?

Odpowiedz