|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu” wędruje do Narodowego Banku Polskiego, który z okazji 700-lecia konsekracji Bazyliki Mariackiej w Krakowie wprowadził do obiegu monetę okolicznościową. To spodobało się 72% głosujących.

Drugie miejsce dla Krakowa, który po 25 latach odzyskał okrąglak z Parku Jordana. Ta propozycja zyskała 19% głosów.

Na trzecim miejscu znalazły się kolejne inwestycje na lotnisku Kraków Airport. Na tę nominację zagłosowało 9% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków zamieszanie wokół budowy Centrum Muzyki w Krakowie. To nie podoba się 53% głosujących.

Na drugiej pozycji uplasował się 11-latek za kierownicą samochodu. Ta nominacja zyskała 25% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 22% głosów – dla podpalaczy, którzy uszkodzili most na Przemszy koło Chełmka.

 


WYCZYN

1. Okrąglak w Parku Jordana po 25 latach odzyskany przez miasto - Słynna Jordanówka znów w rękach miasta. 25-letnia umowa dzierżawy z Towarzystwem Parku im. dr Henryka Jordana wygasła. Zarząd Zieleni Miejskiej, który w poniedziałek odebrał klucze do budynku, zajmie się jego inwentaryzacją. Potem podejmie decyzję co do jego przyszłości. WIĘCEJ

2. Kolejne inwestycje na lotnisku Kraków Airport - Lotnisko Kraków Airport popisało w poniedziałek umowę na zaprojektowanie i wykonanie inwestycji polegającej na rozbudowie płyty postojowej dla samolotów. Dzięki przedsięwzięciu o wartości prawie 134 mln zł powstanie 15 dodatkowych stanowisk dla samolotów kodu C. WIĘCEJ

3. Do obiegu wchodzi moneta z wizerunkiem Bazyliki Mariackiej - Z okazji 700-lecia konsekracji Bazyliki Mariackiej w Krakowie Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę okolicznościową. WYjątkowy nominał cieszy się wielką popularnością kolekcjonerów. WIĘCEJ

 

BLAMAŻ

1. Zamieszanie wokół budowy Centrum Muzyki - To wspólna decyzja władz Krakowa i władz województwa - przekonuje Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta miasta. Wicemarszałek Tomasz Urynowicz odpowiada, że to jednostronna decyzja urzędu miasta. Chodzi o rezygnację z budowy Centrum Muzyki na krakowskich Grzegórzkach - inwestycji długo oczekiwanej przez melomanów i instytucje zajmujące się muzyką. WIĘCEJ

2. Most na Przemszy koło Chełmka uszkodzony przez podpalaczy - Most na rzece Przemszy w Chełmku koło Oświęcimia od czwartku jest zamknięty dla samochodów ciężarowych. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ograniczył tonaż samochodów przejeżdżających przez most do 20 ton. Powód? Pod mostem ktoś palił opony. Ogień uszkodził konstrukcję wybudowanej zaledwie siedem lat temu przeprawy. Według ekspertów niezbędna będzie gruntowna naprawa. WIĘCEJ

3. 11-latek za kierownicą samochodu - Na terenie jednej z miejscowości powiatu tatrzańskiego policjanci postanowili zatrzymać do kontroli fiata na drodze osiedlowej. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie skręcił przecinając drogę przed radiowozem. Po zatrzymaniu pojazdu okazało się, że kierowca ma 11 lat, a jego pasażer 8. Mama dzieci obserwowała wszystko idąc spacerkiem za autem. WIĘCEJ

Posłuchaj audycji

Fot. M. Bartkowicz

Po raz pierwszy w historii dyskusja gości audycji WYCZYN I BLAMAŻ TYGODNIA odbyła się w największym studiu im. Romany Bobrowskiej, gdzie zwykle odbywają się na debaty czy koncerty. Te na razie nie mogą się odbywać, dlatego studio przejęła Redakcja Publicystyki i to właśnie tutaj, po bardzo długiej przerwie, spotkaliśmy się, by podsumować najciekawsze czy wzbudzające najwięcej dyskusji wydarzenia mijającego tygodnia. Oczywiście obostrzenia obowiązywały zarówno prowadzącego jak i wszystkich gości.

Zanim rozgorzała dyskusja na temat nominacji do Wyczynu i Blamażu, goście podzielili się z słuchaczami refleksjami o trudnym czasie pandemii:

- Musimy zaakceptować fakt, że koronawirus nie zniknie. Będą nawroty, będą piki, będą zaostrzenia i poluzowania. Musimy nauczyć się żyć z tą chorobą. Brutalna prawda jest taka, że zdecydowana większość z nas zachoruje. Musimy zmienić sposób myślenia. Straciliśmy też poczucie bezpieczeństwa. Nie widzę różowo przyszłości – mówi Łukasz Wantuch z klubu Przyjazny Kraków.

Spór między władzami miasta i województwa o inwestycje to jedna z naszych propozycji do blamażu tygodnia. Prezydent Krakowa poinformował, że oba samorządy wspólnie rezygnują z budowy centrum. W odpowiedzi urząd marszałkowski wydał oświadczenie, że to decyzja jednostronna.

Kraków w sprawie Centrum Muzyki zachował się zbyt asekuracyjnie - mówił w Radiu Kraków Grzegorz Biedroń radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Biedronia kryzys nie może być powodem do odłożenia tej długo wyczekiwanej inwestycji.

- Rozumiem, że mamy kryzys. Czas kryzysu to jest czasami czas niebywałych okazji. Nie mówię o jakichś kombinacjach, ale inwestycje, które w normalnych czasach kosztowałyby o wiele drożej, można zrealizować relatywnie tanio.

To niewyobrażalny przejaw głupoty rodziców - tak o 11-latku za kierownicą samochodu mówili zgodnie goście Radia Kraków.

W jednej z miejscowości na Podhalu policjanci zatrzymali auto, którym kierowało dziecko. Jako pasażer w samochodzie jechał ośmiolatek. Matka chłopców szła obok samochodu i tłumaczyła policji, że 11-stolatek uczy się jeździć autem. To zdarzenie nominowaliśmy do blamażu tygodnia. - Podobne zachowania trzeba piętnować - mówiła krakowska radna Alicja Szczepańska.

- Nie może być na to przyzwolenia. Nie wyobrażam sobie, co kierowało tym rodzicem. Ten problem jest szerszy, wiem, że nie jest to jednostkowy przypadek. Warto by było, żeby policja i inne służby prowadziły dla rodziców specjalne spotkania.

Po 25 latach Kraków ponownie stał się właścicielem słynnej Jordanówki. Gości programu Wyczyn i Blamaż tygodnia zapytaliśmy, jaka przyszłość powinna czekać to miejsce. Miasto powinno to utrzymać – mówi radny Jerzy Fedorowicz

- Moim zdaniem, to, co pojawiało się w audycji radia Kraków, czyli pomysł na przekazanie tego miejsca Centrum Jordana, byłoby rozwiązaniem.

 

 

 

 

100%
0%