|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

 

Tym razem miano „Wyczynu” przypadło wszystkim zaangażowanym w przeprowadzkę SOR i najtrudniejszych pacjentów do nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Tak orzekło 71% głosujących.

Drugie miejsce dla krakowskiego MPK, które zapłaci swoim przyszłym pracownikom za kursy. Ta propozycja zyskała 15% głosów.

Na trzecim miejscu znalazł się bijący rekordy CD Projekt. Na tę nominację zagłosowało 14% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków zachowanie nastoletnich dręczycieli z Myślenic. To nie spodobało się 56% głosujących.

Na drugiej pozycji uplasowała się historia znęcania się nad dziećmi w oświęcimskim żłobku. Ta nominacja zyskała 31% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 13% głosów – dla bałaganu wokół wschodniej obwodnicy Tarnowa.

 


Wyczyn:

1. CD Projekt bije rekordy - "Wiedźmin 3" cieszy się obecnie większą popularnością niż w dniu swojej premiery, a akcje CD Projektu są droższe niż kiedykolwiek wcześniej. jak podaje portal gazeta.pl, to w dużej mierze zasługa sukcesu serialu Netfliksa, o którym na świecie wciąż jest głośno.

2. Operacja przenosin SOR-u i najtrudniejszych pacjentów do nowego Szpitala Uniwersyteckiego zakończona sukcesem - Zgodnie z harmonogramem we wtorek do nowej siedziby Szpital Uniwersytecki przeniósł oddziały: toksykologii, drugi oddział kardiologii oraz interwencji sercowo-naczyniowych, neurologii, neurochirurgii, chirurgii naczyniowej, leczenie udarów i SOR. W środę – oddziały: chirurgii urazów wielonarządowych, obserwacyjno-internistyczny, chorób wewnętrznych i geriatrii, anestezjologii i intensywnej terapii. W czwartek przenoszone są: anestezjologia i intensywna terapia (cd.) urologia, otolaryngologia, pierwszy oddział kardiologii i elektrokardiologii interwencyjnej oraz nadciśnienia tętniczego. WIĘCEJ

3. Krakowskie MPK zapłaci przyszłym pracownikom za kursy i szkolenia - W ten sposób miejska spółka chce zachęcić kolejne osoby do prac,y jako kierowca autobusu i motorniczy. Do tej pory MPK finansowało takie kursy tylko wybranym osobom. Program się sprawdził, dlatego zostanie rozszerzony, ponieważ w najbliższych latach spółka będzie potrzebować sporo nowych pracowników. WIĘCEJ


 

Blamaż:

1. Zarzuty znęcania się nad dziećmi w oświęcimskim żłobku - Zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dziećmi usłyszały dwie kobiety, które pracowały w prywatnym żłobku w Oświęcimiu – dowiedziała się w czwartek PAP od zastępcy prokuratora rejonowego w Oświęcimiu Mariusza Słomki. Za takie przestępstwo grozi do 8 lat więzienia. WIĘCEJ

2. Bałagan wokół wschodniej obwodnicy Tarnowa - Będzie bardzo trudno o porozumienie w sprawie wschodniej obwodnicy Tarnowa. Pokazało to spotkanie przewodniczących rad osiedli i radnych miejskich z prezydentem zorganizowane z inicjatywy przewodniczącego rady Jakuba Kwaśnego. Spotkanie miało pokazać co dalej, po tym jak radni niespodziewanie zdecydowali o wycofaniu się miasta ze współfinansowania przygotowania dokumentacji dla tej drogi. Zamiast tego przyniosło ostrą wymianę zdań przedstawicieli osiedli Westerplatte, Zielonego i Jasna z mieszkańcami Rzędzina. WIĘCEJ

3. Nastoletni dręczyciele z Myślenic - Trzej nastolatkowie, którzy w Myślenicach nagrali film, na którym znęcają się nad kolegą, w piątek mają stanąć przed prokuratorem. Na nagraniu, które wrzucili do sieci, widać, jak znęcają się nad młodszym kolegą. Zatrzymano ich po licznych interwencjach internautów.  WIĘCEJ

posłuchaj audycji

fot: Mariusz Bartkowicz

Goście programu Wyczyn i blamaż tygodnia byli zgodni - bulwersująca sprawa z Myślenic i zachowanie nastolatków zasługują na miano blamażu mijającego tygodnia.

Jakub Kwasny przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie podkreśla, że jest zbulwersowany sprawą, ale dowodzi ona równiez, że w Internecie nie ma anonimowości:

Internet jest z jednej strony miejscem do szykanowania innych, szczególnie młodych ludzi, ale jest też miejscem, w którym nic nie ginie.

Mariusz Kękuś Radny Miasta Krakowa uważa, że należy zmienić system orzekania w tego typu sprawach:

Często się zdarza, że takie rzeczy są bagatelizowane, wyroki są łagodne,  sprawy są umarzane warunkowo, lub wyroki są w zawieszeniu. Powinno się wykorzystać prawo funkcjonujące w Kanadzie, czy USA i skazywać takie osoby na prace publiczne.

Dobrze się stało, że ci ludzie byli na tyle głupi, że wrzucili to do Internetu - mów Łukasz Gibała, przewodniczący klubu radnych "Kraków dla Mieszkańców

Dzięki temu zostali schwytani i - mam nadzieję - poniosą odpowiednie konsekwencje. Mamy do czynienia z podwójną patologią. Z jednej strony obrzydliwy czyn, z drugiej chęć chwalenia się nim w Internecie.

Tego typu rzeczy zaczynają się w domu od wychowania - podkreśla Grzegorz Stawowy z klubu PO - Nowoczesna- KO

Często takie problemy pojawiają sie nie tylko w domach patologicznych, ale też w tych "dobrych" i zamożnych, bo rodzice nie mają czasu dla swoich dzieci.

Przypomnijmy - dwóch młodych ludzi, którzy znęcali się nad kolegą w Myślenicach usłyszało zarzuty. Odpowiedzą za zmuszanie przemocą do określonego zachowania i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grożą za to trzy lata więzienia.

90%
10%