|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu” przypadło interwencji Radia Kraków, dzięki której mieszkańcy ul. Dworzec będą mieć ciepłe grzejniki zimą. To doceniło 56% osób.

Drugie miejsce dla historyka prof. Andrzej Nowak odznaczonego Orderem Orła Białego. Ta propozycja zyskała 25% głosów.

Na trzecim miejscu uplasowało się osiedle bloków komunalnych w Nowej Hucie, które powstanie wcześniej niż zakładano. Na tę nominację zagłosowało 19% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków 150 kilogramów śniętych ryb w Zalewie Nowohuckim. Tak zdecydowało 39% osób.

Na drugiej pozycji znalazło się wygaszanie wielkiego pieca w hucie ArcelorMittal w Krakowie. Ta nominacja zyskała 31% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 30% głosów – dla sądeckiego MPK, które nie będzie obsługiwać mieszkańców gminy Chełmiec.

 


WYCZYN:

1. Historyk prof. Andrzej Nowak odznaczony Orderem Orła Białego - Historyk, prof. Andrzej Nowak został w poniedziałek odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Orła Białego - w uznaniu znamienitych zasług w upowszechnianiu wiedzy historycznej i propagowaniu wartości patriotycznych, za osiągnięcia w dziedzinie nauk humanistyczno-społecznych i popularyzowanie polskiej myśli naukowej na świecie. WIĘCEJ

2. Osiedle bloków komunalnych w Nowej Hucie powstanie wcześniej niż zakładano - Osiedle bloków komunalnych przy ulicy Wańkowicza w Nowej Hucie ma być gotowe pół roku wcześniej, niż planowano. Pod koniec przyszłego roku ma tam powstać 165 mieszkań. WIĘCEJ

3. Dzięki interwencji Radia Kraków mieszkańcy ul. Dworzec będą mieć ciepłe grzejniki zimą - Spełnił się zły sen mieszkańców jednej z kolejowych kamienic przy ulicy Dworzec w krakowskim Płaszowie. Już w sierpniu alarmowali oni, że zimą mogą zostać pozbawieni ogrzewania. O tej sprawie informowaliśmy wtedy na antenie Radia Kraków. Choć zarządca budynku, spółka PKP S.A., w kwietniu zapowiedział przyłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej, zamontował kaloryfery, i pozwolił zburzyć piece kaflowe - obecnie w mieszkaniach panuje przenikliwe zimno. Właściciel terenu - inna ze spółek PKP - nie dostarczyła dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia prac: wykonania przekopu i zamontowania ciepłociągu. Dzięki ponownej interwencji Radia Kraków, 12 rodzin może znów patrzeć na prognozy pogody bez strachu. WIĘCEJ

 

BLAMAŻ:

1. 23 listopada rozpocznie się wygaszanie wielkiego pieca w hucie ArcelorMittal w Krakowie - 23 listopada rozpocznie się wygaszanie wielkiego pieca w hucie ArcelorMittal w Nowej Hucie. Taką informację przekazują nieoficjalnie związki zawodowe. Dodają, że nie wiadomo, kiedy piec miałby być ponownie włączony. WIĘCEJ

2. Sądeckie MPK nie będzie obsługiwać mieszkańców gminy Chełmiec - Autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Nowym Sączu nie będą wozić mieszkańców gminy Chełmiec. Wójt Barnard Stawiarski odrzucił kolejną propozycję miejskiej spółki i władz miasta o współpracy. WIĘCEJ

3. 150 kilogramów śniętych ryb odkryli wędkarze w Zalewie Nowohuckim - Rozpoczęło się policyjne śledztwo w sprawie około pięciu tysięcy martwych ryb, które znaleziono we wtorek w Zalewie Nowohuckim. O sprawie poinformował i wstrząsającego odkrycia dokonał krakowski okręg Polskiego Związku Wędkarskiego. WIĘCEJ

Posłuchaj audycji

To duży sukces - tak o sprawnym powołaniu nowego rządu mówił w Radiu Kraków przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości w małopolskim sejmiku Grzegorz Biedroń.

Pozostali uczestnicy dyskusji w studiu Radia Kraków - krakowscy radni - na pierwszy plan wysuwali przejęcie kontroli nad Senatem przez opozycję - tak zgodnie mówili Łukasz Gibała z Krakowa dla Mieszkańców, Grzegorz Stawowy z klubu Platforma. Nowoczesna. Koalicja Obywatelska i Jacek Bednarz z klubu Przyjazny Kraków.

Cieszę się, ze po raz kolejny będziemy mieli ministra transportu z Małopolski, bo może uda się dokończyć ważne inwestycje. To jest dobra informacja – mówił Łukasz Gibała.

W dyskusji na temat propozycji w plebiscycie na wyczyn i blamaż tygodnia sporo miejsca zajęła sprawa wygaszania wielkiego pieca w krakowskiej hucie. Dyskusja pokazała, jak wielowymiarowy jest to problem.

Jacek Bednarz z klubu Przyjazny Kraków zwraca uwagę na fakt, że pracownicy huty i nie tylko oni zostali oszukani przez władze Mittala, bo do wygaszania przygotowywano się już od pewnego czasu.

Grzegorz Stawowy zwracał uwagę, że są dwie strony medalu, nie tylko kwestie gospodarcze i społeczne. I jest jeden plus:

Huta jest największym trucicielem. Pod względne ekologicznym, przyszłości odradzania się przyrody na tym terenie pojawia się światełko w tunelu.

A zieleń stanowi o komforcie życia – podkreślał Łukasz Gibała.

A jeśli o komforcie życia mowa, to na pewno nie mają go mieszkańcy gminy Chełmiec. O kuriozalnej sytuacji transportowej mówił Grzegorz Biedroń:

Czasem idealizujemy samorządy, mówiąc że rozwiązują wszystkie problemy. Tu mamy do czynienia ze skrajnym egoizmem. Czasem wygodniej jest korzystać z czyichś zasobów, szkoda że tutaj ma miejsce takie podejście pasożytnicze. Nie widzę rozwiązania tego problemu.

Nie jest tak, że Kraków jest przeciwny upamiętnianiu upamiętnianiu wydarzeń historycznych – mówił Jacek Bednarz przy okazji nominacji dotyczącej odznaczenia Orderem Orła Białego prof. Andrzeja Nowaka.

Nic na siłę, powinniśmy szanować historię, ale bez niepotrzebnego sporu.

 

 

 

75%
25%