|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu” wędruje do Krakowa, gdzie jest rekordowa edycja budżetu obywatelskiego. To spodobało się 41% głosujących.

Drugie miejsce dla kolejnej lodówki do foodsharingu, która stanęła w Krakowie. Ta nominacja zyskała 33% głosów.

Na trzeciej pozycji uplasował się małopolski Sejmik, który ponad politycznymi podziałami uhonorował bp Pieronka. Na tę propozycję zagłosowało 26% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków kolejne drogowe utrudnienia w Krakowie. Ta propozycja zyskała 46% głosów.

Na drugim miejscu znalazły się opóźnienia na Zakopiance. To nie podoba się 43% głosujących.

Trzecie miejsce – z wynikiem 11% głosów – dla zamieszania i polityki w dzielnicy Bieńczyce.

 


Wyczyn Tygodnia

1. Małopolski sejmik ponad politycznymi podziałami: bp Pieronek uhonorowany - Bp Tadeusz Pieronek otrzyma Złoty medal honorowy za "Zasługi dla Województwa Małopolskiego" – zdecydował w poniedziałek Sejmik Województwa Małopolskiego. Więcej
2. Rekordowa edycja budżetu obywatelskiego w Krakowie - Wszelkie pomysły mile widziane - w Krakowie ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Tym razem na zwycięskie projekty ogólnomiejskie i dzielnicowe w kasie miasta zarezerwowano rekordową sumę 30 milionów złotych. Więcej
3. Kolejna lodówka foodharingu w Krakowie - W miejsce, gdzie można pozostawić żywność dla potrzebujących zainwestowała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w krakowskim Płaszowie. "Lodówka dla wszystkich" stanęła przy parafialnym kościele przy ulicy Saskiej. WięcejBlamaż Tygodnia

1. Kolejne utrudnienia w Krakowie: weekend bez tramwajów na Starowiślnej, zwężenia na Alejach - W sobotę i niedzielę tramwaje nie pojadą ulicą Starowiślną między skrzyżowaniem z Dietla a Limanowskiego. Wszystko przez naprawę torów w okolicach ulicy Miodowej i Wawrzyńca. Linie numer 3, 10 i 24 będą na weekend zawieszone. 19 pojedzie inną trasą. Więcej. Drogowcy mówią o nawet trzech miesiącach utrudnień na Alejach. Nie wyznaczyli objazdów, bo jak mówią, trudno o wytyczenie jednej konkretnej drogi objazdowej. Proszą raczej o to, aby przesiąść się na komunikację miejską. Korki są niemal gwarantowane. Więcej
2. Opóźnienia na Zakopiance - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umów z włoską firmą Salini na wykonanie dróg S3 i A1. Jak zapewnia dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji, takiego niebezpieczeństwa nie ma na razie w przypadku trasy S7 w Małopolsce. Włosi budują trzeci fragment nowej drogi między Lubniem i Chabówką. Cała trasa, poza tunelem, miała być otwarta na wakacje. Ten termin jest jednak zagrożony. Więcej
3. Zamieszanie i polityka w dzielnicy Bieńczyce - Zdaniem 10 radnych dzielnicy ubiegłoroczne sprawozdanie finansowe zostało przyjęte niezgodnie z prawem. Nowy zarząd otrzymał je z miesięcznym opóźnieniem. Dodatkowo - z powodu tego uchybienia - za przyjęciem sprawozdania głosowali tylko radni Platformy Obywatelskiej. Więcej

 

fot: J. Bańka

Goście programu z uznaniem odnieśli się do decyzji małopolskiego sejmiku, który -wbrew podziałom politycznym- uhonorował bp Tadeusza Pieronka. Jak jednak przypominał Łukasz Gibała, radny z klubu Kraków Dla Mieszkańców, takiej zgodny nie udało sie osiągnąć wcześniej, podczas dyskusji o tytule honorowej obywatelki Krakowa dla Agnieszki Radwańskiej:


Mieliśmy do czynienia ze smutnym politycznym sporem wokół Radwańskiej -na szczęście sejmik wzniósł się ponad podziały. Cieszę się, że ta kandydatura została przyjęta jednomyślnie, bo akurat bp Pieronek był jedną z takich osób, które Kraków i Małopolska powinny docenić.


Krakowscy radni odnieśli się także do rosnącej w Krakowie kumulacji remontów. Jak przekonywał Aleksander Miszalski, radny PO, nie wszystko zależy od urzędników, często za prowadzone jednocześnie prace odpowiadają czynniki niezależne od miasta:


To są przetargi, od których można się odwoływać i które mogą być także unieważniane. Mamy też wykonawców - oni też nie zawsze wywiązują się z umowy, co widzimy na Zakopiance. Wreszcie są fundusze unijne, które trzeba wykorzystać w odpowiedniej perspektywie.


Jak z kolei przekonywał Mariusz Kękuś, radny PiS, to nie kumulacja remontów jest problemem, lecz brak jakiegokolwiek sensu, który stałby za częścią tych prac:

Nie wierzę, że ruch w mieście zostanie upłynniony. Weźmy taką trasę łagiewnicką, a potem domknięcie trzeciej obwodnicy miasta. To nie jest trafiona inwestycja: wpuszczamy na Ruczaj autostradę, która długo nie będzie miała swojej kontynuacji.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

 

62%
38%