|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu słuchacze Radia Kraków obdarowali mianem „Wyczynu” ważne inwestycje drogowe i kolejowe, które są już na finiszu. To podoba się 69% głosujących.

Drugie miejsce dla radnych Skawiny, którzy powiedzieli jednogłośnie, że miasto powinno intensywniej walczyć ze smogiem. Ta propozycja zyskała 18% głosów.

Na trzecim miejscu znalazły się Krynica-Zdrój i Wyżne Rużbachy na Słowacji, które łączą siły, aby przyciągnąć turystów. Na tę nominację zagłosowało 13% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków wakacyjna kumulacja remontów w Krakowie. To nie podoba się 46% głosujących.

Na drugim miejscu znalazła się redukcja etatów dla małopolskich nauczycieli. Na tę propozycję zagłosowało 28% osób.

Trzecie miejsce – z wynikiem 26% głosów – dla polskiej młodzieżówki, która odpadła z Euro U21.

 


 

Wyczyn Tygodnia: 

1. Nowy odcinek trasy S7 Rybitwy-Igołomska i most na Wiśle zostaną otwarte prawie miesiąc przed planowanym terminem. Ekipom budowlanym udało się wcześniej zakończyć prace, bo przypomnijmy, pierwotnie 4,5 kilometrowy odcinek miał być udostępniony kierowcom w drugiej połowie wakacji. WIĘCEJ ...a na budowie łącznicy kolejowej Krzemionki-Zabłocie trwają już prace wykończeniowe. CZYTAJ

2. Radni Skawiny jednogłośnie: miasto powinno intensywniej walczyć ze smogiem. Radni zobowiązali  burmistrza między innymi do znalezienia w budżecie pieniędzy na wymianę pieców i zainstalowanie elektronicznych tablic informujących o zanieczyszczeniu powietrza. WIĘCEJ

3. Krynica-Zdrój i Wyżne Rużbachy na Słowacji łączą siły, aby przyciągnąć turystów. W ramach specjalnego porozumienia miasta przygotowują wspólną ofertę, która ma zachęcić do pobytu wypoczynkowego. W pierwszej kolejności będzie dotyczyła wydarzeń kulturalnych. WIĘCEJ

 

Blamaż Tygodnia:

1. Wakacyjna kumulacja remontów w Krakowie utrudni życie mieszkańcom i turystom. Do trwającego już remontu skrzyżowania ulic Westerplatte i Pawiej, w połowie lipca dojdą poważne utrudnienia na ul. Grzegórzeckiej. CZYTAJ 

2. W wyniku reformy edukacji miało nie być zwolnień, tymczasem w Małopolsce pracę straci 170 nauczycieli, a 2 tys. będzie miało ograniczony etat. Tak wynika z najnowszych danych zebranych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. WIĘCEJ

3. Bartosz Kapustka nie pomógł - polska drużyna nie zagra w Krakowie na UEFA EURO U21. 
To nie były udane mistrzostwa Europy dla naszej reprezentacji, biało-czerwoni wyszarpali tylko remis ze Szwedami będąc wyraźnie słabsi i od Słowaków i od Anglików. WIĘCEJ
 

Od lewej: L.Gądek, G.Biedroń, G.Filipek i K.Chrzanowski (fot.M.Bartkowicz)

W zgodnej opinii gości Radia Kraków, wcześniejsze oddanie do użytku nowego odcinka trasy S7 Rybitwy-Igołomska, to wiadomość zasługująca na miano wyczynu tygodnia. Przypomnijmy, że ma to nastąpić już 29 czerwca - a nie, jak wcześniej planowano, 22 lipca. Zdaniem Grzegorza Filipka, przewodniczącego Nowoczesnej w Małopolsce, należy jednak pamiętać, że wcześniejsze oddanie tej drogi do użytku to przede wszystkich zasługa budowniczych.

Przypomnijmy fakty. Umowa została podpisana w lipcu 2014, a jej realizacja była przewidziana na trzy lata - czyli do lipca 2017 r. Oddanie drogi i mostu wcześniej - chwała za te trzy tygodnie wcześniej - to raczej zasługa wysiłku budowniczych niż ministra Adamczyka. Pochwała natomiast dla ministra za to, że kwestie budowy S7 rzeczywiście ruszyły. Jeżeli te inwestycje związane z drogą S7 dojdą do szczęśliwego końca jeszcze za kadencji ministra Adamczyka - to sam osobiście mu za to podziękuję.

Kwestia nowych inwestycji drogowych i kolejowych była także poruszana przy okazji dyskusji o letniej kumulacji remontów w Krakowie - propozycji do miana blamażu tygodnia.  Jak powiedziała w Radiu Kraków poseł Lidia Gądek z Platformy Obywatelskiej, mimo oczywistych uciążliwości związanych z remontami czy nowymi inwestycjami, wakacje to najlepszy czas na takie działania.

Jeżeli chcemy mieć lepsze rozwiązania, chcemy wymieniać starą infrastrukturę, to kiedyś to trzeba zrobić. Myślę, że to nie jest najgorzej, że dzieje się to w wakacje - jest mniej studentów, uczniów, a część osób jest na urlopach. Dla turystów także nie jest to aż tak duży problem, bo turyści rzadko przyjeżdżają własnymi samochodami.

Goście z uznaniem przyjęli jednogłośną uchwałę radnych w Skawinie w sprawie podjęcia intensywnej walki ze smogiem - kolejną z propozycji do miana wyczynu tygodnia. Zdaniem krakowskiego radnego Kazimierza Chrzanowskiego z klubu Przyjazny Kraków, powinien być to wzór dla innych sąsiadujących z Krakowem gmin.

Bardzo się cieszę, że Skawina jako jedna z pierwszych gmin podjęła wszystko to, co w Krakowie już od kilku lat jest realizowane i dołączyła do nas jako ta, która na poważnie podjęła walkę ze smogiem, a nie chowa, nie ukrywa i nie kombinuje. Przecież wszyscy wiemy, że znaczna część smogu i zanieczyszczeń powietrznych w Krakowie pochodzi z okolicznych gmin.

Przy okazji dyskusji o porozumieniu Krynicy-Zdroju i słowackiego uzdrowiska Wyżne Rużbachy, które chcą wspólnie zabiegać o turystów, Grzegorz Biedroń, małopolski radny Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że małopolskie ośrodki turystyczne powinny bardziej zabiegać o turystów zza naszej południowej granicy.

Kilkanaście lat temu były takie inicjatywy w Krynicy, tylko przynosiły taki efekt, że trochę przesuwaliśmy turystów z Polski na Słowację. Słowacja była wtedy atrakcyjniejsza cenowo i lepiej przygotowana, dziś mamy inną sytuację - to my jesteśmy bardziej atrakcyjni. Zakopane w większej mierze już korzysta z turystów słowackich. Pora, żeby inne ośrodki, takie jak Szczawnica czy Krynica-Zdrój, otwarły się na zamożniejszego turystę słowackiego.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o 8:30.

 

Mariusz Bartkowicz/bp

83%
17%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 7

zbytek

Poniedziałek, 26 czerwca 2017, 22:07

@AA

Głupi komentarz. I prowokacja przesłonięta ideologią. Dlaczego religie tak najbardziej interesują się seksualnością człowieka?

Odpowiedz

ed

Sobota, 24 czerwca 2017, 13:53

@eagle

Oni strajkują dla samego strajku jak powstawały gimnazja też strajkowali.

Odpowiedz

eagle

Sobota, 24 czerwca 2017, 11:01

Ciągle tylko o tych nauczycielach że pracę stracą, przytaczanie liczb i bicie na alarm. A ja to widzę w ten sposób: Do tej pory - 6+3+3 = 12 Od września - 8+4 = 12 Wytłumaczcie mi ludzie z PO i ZNP ten prosty rachunek. Jeżeli faktycznie z powodu reformy w jakiś sposób tylu nauczycieli straci pracę to znaczy że był ogromny przerost zatrudnienia w nauczycielstwie. Proste? Proste.

Odpowiedz

Dariusz K.

Sobota, 24 czerwca 2017, 10:35

Dzień Dobry , Co do wyczynu , uważam że bezsprzecznie należy doceniać wszelkie inicjatywy dotyczące ochrony środowiska które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie . Poprawa komunikacji , partnerstwo w poprawianiu atrakcyjności regionów to oczywiście tematy które także zasługują na aplauz ale życie i zdrowie zawsze będzie priorytetem . Pozdrawiam

Odpowiedz

Dariusz K.

Sobota, 24 czerwca 2017, 10:30

Dzień Dobry, Moim zdaniem kategoryzowanie remontów jako blamaż tygodnia jest świadectwem potwierdzającym nasz , chyba już narodowy malkontentyzm . Chyba każdy z nas przeżywał remont mieszkania czy domu , i zdaje sobie sprawę z jakimi uciążliwościami się to wiąże . Oczywiście to w skali mikro . To że remonty są prowadzone równocześnie w kilku miejscach jest zapewne podyktowane tym że w okresie wakacyjnym panuje zdecydowanie mniejszy ruch w mieście . A więc problem dotknie stosunkowo mniejszą liczbę mieszkańców . Myślę że za kilka dni zagadnienie jako problem zniknie . Pozostanie tylko jako temat do dysput , no bo przecież musimy mieć jakiś temat do dywagacji przy porannej kawie rozruchowej . Dla przypomnienia , proszę wspomnieć psychozę jaka była wytworzona w ubiegłym roku przed Światowymi Dniami Młodzieży . Jak było w rzeczywistości wszyscy wiedzą . p.s. jeżdżę codziennie z Krowodrzy Górki na Zabłocie, więc kilka inwestycji także jest w obszarze mojej trasy , zauważam to od poniedziałku ale nie mam z tym problemu . Wiem że przez to nastąpi jakaś poprawa . Pozdrawiam

Odpowiedz

AA

Sobota, 24 czerwca 2017, 10:18

Pani radna twierdzi. że in-vitro jest metodą leczenia niepłodności. Ile kobiet po tym zabiegu odzyskało płodność?

Odpowiedz

krakus

Piątek, 23 czerwca 2017, 20:52

Zikit do likwidacji Panu Frankowi już dziękujemy!

Odpowiedz