|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

Tym razem miano „Wyczynu” wędruje do Tarnowa i Krakowa. Tarnów zaczyna walkę z chaosem reklamowym, z kolei w Krakowie zakazano wieszania dykt wyborczych. To spodobało się 61% głosujących.

Drugie miejsce dla początku budowy drogi S7 w stronę województwa świętokrzyskiego. Na tę propozycję zagłosowało 29% osób.

Na trzecim miejscu znalazła się rekordowa kwota z 1% dla nowosądeckiego hospicjum. Ta nominacja zyskała 10% głosów.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków skażenie wody w gminie Skała. To nie podoba się 48% głosujących.

Na drugiej pozycji uplasowały się zarzuty dla osób związanych z Wisłą Kraków. Ta propozycja zyskała 38% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 14% głosów – dla dyskryminacji w miejskich szaletach w Krakowie.

 


Wyczyn Tygodnia

1. Koniec chaosu reklamowego w Tarnowie. Kraków na wojnie z dyktami wyborczymi. Tarnów przyjął uchwałę krajobrazową, która ma ograniczyć chaos reklamowy. Przepisy, które mają ograniczyć liczbę reklam, przyjęła tarnowska rada miejska. WIĘCEJ  Natomiast Zarząd Dróg Miasta Krakowa niepostrzeżenie zmienił przepisy dotyczące wieszania na słupach i latarniach tak zwanych dykt wyborczych. Już w tej kampanii nie można ich umieszczać w okolicy skrzyżowań i muszą być wykonane profesjonalnie, czyli być przykładowo tablicami pcv z nadrukowaną, a nie naklejoną grafiką. WIĘCEJ

2. Rusza budowa drogi S7 w stronę województwa świętokrzyskiego. Kierowcy będą mogli przejechać nowym odcinkiem drogi za około 1,5 roku. Wiosną 2021 roku ten czternastokilometrowy odcinek nowej drogi ekspresowej powinien być gotowy. WIĘCEJ

3. Rekordowa kwota z 1% dla nowosądeckiego hospicjum. Na konto placów wpłynie ponad 265 tysięcy złotych. WIĘCEJ

 

 

Blamaż Tygodnia

1. Zarzuty dla osób związanych z Wisłą Kraków. Marzena S.-C. oraz trzy inne osoby w przeszłości wchodzące w skład zarządu i rady nadzorczej spółki Wisła Kraków oraz "powiązane ze środowiskiem kibicowskim klubu" zostały zatrzymane we wtorek na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Zatrzymanym postawiono zarzuty m.in. uczestniczenia w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonania nadużyć i wyrządzenia strat finansowych na niekorzyść spółki Wisła Kraków na łączną kwotę około 10 mln zł. WIĘCEJ

2. Dyskryminacja w miejskich szaletach w Krakowie. Mieszkaniec Krakowa złożył skargę na urzędników. Chodzi o cennik obowiązujący w publicznych toaletach, inny dla kobiet i mężczyzn. Okazuje się, że panie muszą płacić więcej, i to o połowę ceny! Kobiety za skorzystanie z toalety płacą złotówkę, natomiast mężczyźni - w zależności od celu wizyty - złotówkę lub 50 groszy. WIĘCEJ

3. Skażenie wody w gminie Skała. Mieszkańcy nie mogą korzystać z wody dostarczanej przez wodociągi. Powodem jest skażenie bakteriami z grupy coli. Władze gminy zapewniają, że zajęły się już odkażaniem ujęcia, ale na razie woda jest dostarczana mieszkańcom i przedsiębiorcom beczkowozami lub w pięciolitrowych pojemnikach. WIĘCEJ

Fot. Jacek Bańka

Najwięcej czasu goście programu poświęcili sprawom uchwały krajobrazowej oraz kłopotów Wisły Kraków. Klub chce odkupić nośniki LED i oddać je miastu w ramach spłaty długu. Jak przekonywał Grzegorz Stawowy, radny Koalicji Obywatelskiej, jeśli miasto zdecyduje się na pomoc Wiśle, to powinno też wesprzeć pozostałe kluby:

Przypomnę, że na komisji budżetowej rady Miasta była mowa o ok. 80 mln długu. Mam nadzieję, że te negocjacje pójdą w tym kierunku, że ostatecznie zostana wsparte wszystkie kluby zawodowe.

Z kolei jak przekonywał Michał Drewnicki, radny Prawa i Sprawiedliwości, problemy z utrzymaniem stadionu wynikają także z historii jego budowy, dlatego powinni się jej przyjrzeć także specjalne służby:

Stadion nie został nigdy formalnie przekazany do użytkowania, po kilkunastu latach zaczyna się też rozsypywać. Do tego, jeśli miasto chce dokonać jakichś zmian, to musi za to płacić pieniądze.

Krakowscy radni chwalili też nowe przepisy dotyczące wieszania dykt wyborczych. Jak przypominał Łukasz Maślona z klubu Kraków Dla Mieszkańców jego komitet wyborczy nie korzystał z tego typu nośników:

Dykty po prostu szpecą krajobraz Krakowa - także już po wyborach. Często deszcz zmywa je ze słupów, a potem trudno dociec, kto je powinien posprzątać.

Z kolei jak zapewniał Jacek Bednarz z klubu Przyjazny Kraków pod koniec tego roku po obrazy radnych powinien trafić projekt uchwały krajobrazowej. Jak jednak zastrzegał Bednarz wiele problemów nadal wydaje się trudnymi do rozwiązania:

To jest na przykład zakaz wieszania spółdzielniom mieszkaniowym reklam na blokach, a dzięki reklamom mieszkańcy mogą płacić mniej.Inna trudna sprawa, to zakaz grodzenia osiedli.

 

 

71%
29%