|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Plebiscyt na Wyczyn i Blamaż Tygodnia. WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na największy wyczyn i blamaż ubiegłego tygodnia.

W tym tygodniu miano „Wyczynu” wędruje do lekarzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, którzy wszczepili innowacyjną endoprotezę ramienia. Ta propozycja zyskała 57% głosów.

Drugie miejsce dla Polskiego Funduszu Rozwoju, który postawił na swoim i odkupił majątek PKL. To spodobało się 25% głosujących.

Na trzecim miejscu znalazł się Zakrzówek bez kłódek i łańcuchów. Na tę nominację zagłosowało 18% osób.

 

„Blamaż Tygodnia” to zdaniem internautów Radia Kraków 431 pozwoleń na budowę w Krakowie niezgodnych ze studium zagospodarowania przestrzennego. To nie podoba się 46% głosujących.

Na drugim miejscu uplasowały się krakowskie derby bez klasy. Ta nominacja zyskała 45% głosów.

Trzecie miejsce – z wynikiem 9% głosów – dla regionalnej samowoli budowlanej w Małopolsce.

 


WYCZYN
1. Polski Fundusz Rozwoju postawił na swoim: luksemburska spółka sprzeda wszystkie udziały PKL Więcej

2. Zakrzówek bez kłódek i łańcuchów Więcej

3. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie wszczepiono innowacyjną endoprotezę ramienia Więcej


BLAMAŻ

1. Krakowskie derby bez klasy Więcej

2. Regionalna samowola budowlana: droga w tarnowskim Parku Saguszków do rozbiórki, nielegalny rurociąg ze ściekami przyczyną problemów na węźle w Poroninie Więcej

3. 431 pozwoleń na budowę w Krakowie niezgodnych ze studium zagospodarowania przestrzennego Więcej

 

fot: J. Bańka

Najwięcej emocji wśród gości programu wywołała sprawa  ponad 430 pozwoleń na budowę, które nie są zgodne z przyjętym studium zagospodarowania przestrzennego. Jak przekonywał Mariusz Kękuś z Porozumienia, jest to dowód na złą politykę przestrzenną władz Krakowa:

 

Miasto musi się rozwijać równomiernie, lecz w Krakowie tego nie widać. Niepokoi to, że "wuzetki" są wydawane tuż przed przyjęciem planu miejscowego.


Z kolei, w opinii Aleksandra Miszalskiego, szefa małopolskiej PO, jest to wynik złego prawa, które tam, gdzie nie ma planów miejscowych, dopuszcza warunki zabudowy, czyli tzw. "wuzetki":


To nie są nielegalne inwestycje - wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Nic nie zrobiliście przez 3 lata, żeby uporządkować sprawę ":wuzetek".

Sporo dyskusji wywołała także decyzja o odkupieniu od spółki z Luxemburga majątku PKL. Jak mówił Wojciech Pałka, starosta powiatu krakowskiego z PiS, wykup majątku jest racjonalny, bo poprzedni właściciele nie inwestowali w PKL:

Są pewne srebra rodowe w naszej gospodarce, które powinny na zawsze pozostacćw naszych rękach. Z drugiej strony chodzi o to, żeby kolejki działały jeszcze lepiej.

Z kolei w opinii Grzegorza Gondka, kandydata PSL do małopolskiego sejmiku, odkupienie majatku PKL przypomina odkupienie kolekcji Czartoryskich:

Rząd ma tendencję do kupowania tego, co i tak w Polsce pozostaje. Oczywiście cieszę się z tej decyzji, choć uważam, że kupno PKL za 500 mln należy zbadać.

Rozstrzygnięcie plebiscytu w poniedziałek o godz. 8.30.

 

67%
33%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0