email: redakcja@radiokrakow.pl | telefon: 12 200 33 33
05/20/2013

Sportowiec tygodnia WYNIKI

Sprawdź wyniki plebiscytu na sportowca tygodnia.

W tym tygodniu sportowcem tygodnia został Eryk Lejmel, który otrzymał 195 państwa głosów. Drugie miejsce dla Przemysława Niemca. Na kolarza walczącego w Giro d'Italia swoje głosy oddało 63 internautów. Podium naszego plebiscytu uzupełnił niedawny triumfator – Artiom Łaguta. Żużlowec Unii Tarnów zdobył 50 głosów.

W naszym plebiscycie zagłosowało 308 osób. Laureatom gratulujemy!

Takie były nasze nominacje:

Artiom Łaguta - żużlowiec tarnowskiej Unii, najlepszy zawodni drużyny w meczu z Polonia Bydgoszcz. Zdobył komplet punktów w 5 startach, Trzy zwycięskie pojedynki z Gregiem Hancokkiem robiły wrażenie! . Był już laureatem naszego plebiscytu. Najjaśniejsza postać tarnowskiej drużyny w tym sezonie.

Przemysław Niemiec - kolarz zawodowej grupy Lampre Merida. Urodzony w Oświęcimiu, wychowanek trenera Piotra Karkoszki. Olimpijczyk z Pekinu. Na mecie 15 etapu Giro d'Italia zajął trzecie miejsce. Po raz pierwszy w karierze był w pierwszej, etapowej trójce jednego z najbardziej prestiżowych, wieloetapowych wyścigów kolarskich. W dodatku był to etap rozgrywany w ekstremalnych, prawdziwe zimowych warunkach.

Eryk Lejmel - 18-letni kajakarz Krakowskiego Klubu Kajakowego. Srebrny medalista mistrzostw Polski w slalomie kajakowym w konkurencji K1. Autor największej niespodzianki rozegranych na torze przy ul.Kolnej 65 mistrzostw Polski. Uległ tylko starszemu o 10 lat Dariuszowi Popieli, ale wygrał z całym "klanem" czterech braci Polaczyków pochodzących ze Szczawnicy, a wśród nich z broniącym tytułu Mateuszem. Jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ma już na swym koncie medale mistrzostw Europy w kategorii juniorów.