email: redakcja@radiokrakow.pl | telefon: 12 200 33 33
02/13/2013

Hala w Czyżynach - czy będzie na siebie zarabiała?

Nowoczesna hala widowiskowo-sportowa w krakowskich Czyżynach jest już w połowie gotowa, ale wciąż nie wiadomo, czy będzie na siebie zarabiała. Nie podpisano jeszcze żadnych umów w tej sprawie.
Posłuchaj relacji naszego reportera
fot. Archiwum Radia Kraków


Do tej pory nie podpisano żadnej umowy na organizację jakiejkolwiek imprezy. W miarę pewne jest jedynie to, że w hali odbędą się przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w siatkówce. Żeby obiekt mógł na siebie zarabiać, potrzebnych jest około pięćdziesięciu imprez rocznie. Zrobiono niewiele, aby ten cel osiągnąć. Mało tego - nie przygotowano żadnej oferty promocyjnej. Agencja Rozwoju Miasta, która zarządza obiektem, nie znalazła jeszcze chętnych na organizację imprez.

Aby halę utrzymać, potrzebne jest zorganizowanie przynajmniej jednej imprezy w tygodniu. Mogą to być wydarzenia sportowe, koncerty, albo wystawy i targi.


Budowa hali to koszt prawie czterystu milionów złotych. Kraków zaciągnął na tę inwestycję kredyt, który będzie spłacany przez kilkanaście lat. Roczne utrzymanie hali ma kosztować 10 milionów złotych.

"Umów jeszcze nie mamy podpisanych, ale są umowy negocjowane. To nie jest za późno" - przekonuje Bartłomiej Cieciak, prezes Agencji.

Multimedia - galeria zdjęć: Budowa hali widowiskowo-sportowej w Czyżynach ( 4 )


Brak konkretnych pomysłów na ożywienie hali w krakowskich Czyżynach jest niepokojący - uważa Wojciech Żurawski, dziennikarz ekonomiczny z agencji Reutera. Może to skutkować tym, że już na starcie do obiektu trzeba będzie dopłacać z budżetu miasta.Zdaniem Żurawskiego do takiej sytuacji przyczyniły się bezskuteczne poszukiwania zewnętrznej firmy, która miała zarządzać halą.
Ostatecznie zdecydowano, że za organizację imprez sportowych będzie odpowiadał Zarząd Infrastruktury Sportowej, a za wydarzenia pozasportowe - Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Hala w Czyżynach ma być gotowa w połowie 2014 roku.

Jak duża ma być hala? Sprawdź.

Dla porównania - krakowskie Centrum Kongresowe, które także jest w trakcie budowy - już od dawna ma oficjalną stronę internetową, a gotową ofertę prezentuje na międzynarodowych spotkaniach i targach. Oferta hali w Czyżynach ma być gotowa dopiero w połowie marca.(Maciej Skowronek/dw)

Komentarze + dodaj komentarz

wróć do góry