Niedziela, 26 lutego 2017

Imieniny: Miroslawa, Aleksandra

Kraków 101.6 MHz

  • Kraków 101.6 MHz
  • Tarnów 101,0 MHz
  • Nowy Sącz 90,0 MHz
  • Zakopane 100,0 MHz
  • Andrychów 98,8 MHz
  • Gorlice 97,4 MHz
  • Krynica-Zdrój 102,1 MHz
  • Rabka-Zdrój 87,6 MHz
  • Szczawnica 90,0 MHz

Na antenie

Kontakt

12 200 33 33

4080 (SMS)

500 202 323 (SMS i MMS)

redakcja@radiokrakow.pl

Zakopane: "Otwarcie sezonu smogowego"

1

A
A
A
Grupka zapaleńców oferując przechodniom maski przeciwgazowe chce w ten sposób pokazać, że nie tylko Kraków ale i Zakopane ma ogromny problem z czystością powietrza

Posłuchaj uczestników akcji

fot. P.Bolechowski

Zakopane: "Otwarcie sezonu smogowego"

"Otwarcie sezonu smogowego" - pod takim hasłem ekolodzy urządzili w niedzielę akcję na zakopiańskich Krupówkach. Grupka zapaleńców oferując przechodniom maski przeciwgazowe chciała w ten sposób pokazać, że nie tylko Kraków ale i Zakopane ma ogromny problem z czystością powietrza.

"Otwarcie sezonu smogowego" - pod takim hasłem ekolodzy urządzili dzisiaj akcję na zakopiańskich Krupówkach. Grupka zapaleńców oferując przechodniom maski przeciwgazowe chce w ten sposób pokazać, że nie tylko Kraków ale i Zakopane ma ogromny problem z czystością powietrza.

Członkowie Podhalańskiego Alarmu Smogowego tłumaczą, że stolica Tatr nie może mieć tak fatalnego powietrza i władze miasta muszą szybko coś z tym zrobić. Piotr Manowiecki jeden z organizatorów dzisiejszej akcji tłumaczył w rozmowie z Radiem Kraków  że młodzi ludzie chcą w ten sposób nagłośnić problem, który trzeba niezwłocznie rozwiązać

W akcji uczestniczyła grupa kilkunastu ochotników, którzy oprócz pikiety oferowali również przechodniom ulotki i maski przeciwgazowe. Tłumaczyli również  jak można radykalnie zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza pod Tatrami.

Trzeba jednak pamiętać, że na tyle innych miast Zakopane i tak wypada bardzo dobrze :  aż 35 procent budynków korzysta już bowiem z geotermalnej sieci ciepłowniczej, która w ogóle nie zanieczyszcza powietrza.


Przemysław Bolechowski /kp

Liczba komentarzy: 1

zainteresowany

Niedziela, 14 grudnia 2014, 17:55

Przyglądnij się osobom na zdjęciu i pomysł skąd ich znajome twarze ? Mowa tylko o smogu a sprawdźcie jak podchodzą urzędnicy do tematu odpowiedzialni za likwidacje pieców węglowych i programu z tym tematem.

Odpowiedz