|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Smakowity i pełen emocji weekend na Podhalu

W Zakopanem rusza 9. edycja Europejskich Targów Produktów Regionalnych. A w niedzielę poznamy nową gaździnę roku. Jak zdobyć taki tytuł i czego będzie można skosztować pod Tatrami?

Posłuchaj materiału B. Grzankowskiego

Kolejna edycja Europejski Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem upłynie pod znakiem miodu. Ale nie zabranie też smaków z kuchni portugalskiej - mówi Helena Buńda, dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury.

- Będzie chorizo z czarnej świni, nie zabraknie dobrych portugalskich win, kawy i herbaty z Azorów. I co najważniejsze,nie będą po tym boleć żołądki, bo wszystko będzie zdrowe.

A to dopiero początek listy potraw, których będziemy mogli spróbować. Dalej robi się jeszcze ciekawiej.

- Zupa z gwoździa i kwaśnica, rosół na "misie rosolonym",tzn. trzymanym w soli przez jakiś czas, jak to drzewiej robili nasi dziadkowie, jak nie było lodówki - mówi Helena Buńda.

Natomiast na deser ostatniego dnia targów tradycyjnie królować będzie oscypek. Po bacowskiej paradzie jury wybierze najlepszy.

- Oscypek jest już mocno wypromowany, ale trzeba o scypku mówić, zwałszcza o tym prawdziwym: jakie ma mieć walory, jaki kształt, wygląd, wagę i jak ma smakować.

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, pełny atrakcji i wrażeń. W niedzielę 12 sierpnia będziemy gościć na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem, na IX Europejskich Targach Produktów Regionalnych. Zaprszamy na specjalny program!

Już samo słuchanie tych wszystkich propozycji powoduje co najmniej burczenie w brzuchu. Ale jeśli komuś mało wrażeń, zawsze może wybrać się do sąsiadujących z Zakopanem Brzegów, gdzie w niedzielę odbędą się wybory na Gaździnę Roku. Wymagania są jak zawsze wysokie. A do tego jeszcze zaśpiewać, zatońcyć, no i wiedzieć coś o Podhalu. Oczywiście trzeba też pokonać pozostałe rywalki, co nie jest takie łatwe.


Europejskie Targi Produktów Regionalnych potrwają do przyszłej środy. W programie 220 wystawców, 25 prezentacji kulinarnych i 14 zespołów regionalnych, także nikt nie powinien się nudzić. Szczegółówy program

 

 

Bartłomiej Grzankowski/jgk

100%
0%