|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ratownicy TOPR apelują o rozsądek w czasie górskich wycieczek

Na wielu szlakach po północnej stronie Tatr Wysokich, nadal zalegają duże płaty śniegu i pokonanie ich bez zimowego sprzętu jest bardzo niebezpieczne. Ratownicy radzą, by w wysokie góry wyruszać rano, wcześniej sprawdzić prognozę pogody i naładować telefon. Wycieczkę należy zaplanować tak, by wrócić przed zmrokiem. Przypominają też, że szlak między Zawratem, a Świnicą - ze względu na duży obryw skalny w masywie Niebieskiej Turni - jest zamknięty do odwołania.

fot: M. Brzózka

W czwartek ratownicy TOPR udzielili pomocy turyście, który nie potrafił zejść z trudnego technicznie masywu Koziego Wierchu. Został ewakuowany za pomocą śmigłowca. Na Rysach doszło do dwóch wypadków jednocześnie. Turyści po upadku na śniegu wymagali transportu do szpitala.

Z kolei w piątek dwie turystki pośliznęły się na śniegu w Zawratowym Żlebie. Obie trafiły do szpitala. Ich życiu nie grozi niebezpieczeństwo.

Na bardzo popularnej wśród turystów drodze do Morskiego Oka w czwartek nie jeżdziły konne zaprzęgi. Także doliny: Chochołowską i Kościeliską można było przejść  tylko pieszo. "Tak już jest tradycyjnie na Podhalu, że w Boże Ciało się nie pracuje. Jest święto i z tego powodu sporo osób uczestniczy w procesji, nie wykonuje swojej normalnej pracy" - wyjaśnił Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN.

Góry to już tradycyjnie jeden z ulubionych przez Polaków kierunków wypoczynku w czasie długich weekendów. 
 

 

 

 

(IAR/ko)

0%
0%