|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rekord charytatywnego Slalom Maratonu Zakopane pobity

Uczestnicy V edycji charytatywnego 12h Slalom Maratonu Zakopane na czele z prezydentem Andrzejem Dudą pobili dotychczasowy rekord w jeździe na nartach non stop przejeżdżając łącznie 698 km. Charytatywne zawody odbyły się w niedzielę w Zakopanem.

fot:PAP/Grzegorz Momot

O rekordzie który przełoży się na fundusze dla młodych sportowców z niepełnosprawnością poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

"Udało się pobić rekord! Uczestnicy V edycji charytatywnego 12h Slalom Maraton Zakopane przejechali dziś łącznie 698km" - napisał prezydent na swoim Twitterze.

Niedzielne zawody w niedzielę rano rozpoczęły się minutą ciszy dla zamordowanego tydzień temu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

"To nasze dzisiejsze spotkanie przede wszystkim ma na celu pokazanie, że my ze świadczenia dobra nie zrezygnujemy, choćby nie wiem, jakie przeszkody się pojawiały. Że zło i przemoc nie zwyciężą z radością dawania siebie innym. Dziękuję, że Państwo tutaj są, by tę radość innym dawać – tym właśnie dzieciom, które pomocy potrzebują, wszystkim, którzy na co dzień są w trudniejszej sytuacji od nas – za to, że jesteście tutaj, by świadczyć im pomoc – powiedział prezydent Andrzej Duda dziękując zawodnikom i organizatorom.

W zawodach charytatywnych oprócz prezydenta wzięli udział także m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski, minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński a także czołowi polscy narciarze.

Celem zawodów pod nazwą 12h Slalom Maraton Zakopane 2019, które organizuje fundacja Handicap Zakopane, jest wsparcie sportowców z niepełnosprawnością. Ideą zawodów jest jazda na nartach w drużynowym slalomie przez 12 godzin non-stop. Utytułowani polscy narciarze, olimpijczycy na czele z prezydentem Polski zjeżdżają trasą slalomu jak największą ilość razy w ciągu wyznaczonego czasu. Każdy przejazd jest premiowany przez sponsora głównego PZU wsparciem niepełnosprawnych sportowców, dlatego im więcej będzie przejazdów, tym większa będzie pomoc.

W tym roku to już piąta edycja zawodów. W ubiegłym roku narciarze, na czele z prezydentem, przejechali 678 km na nartach.

Pomysłodawczynią narciarskiego maratonu jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim i prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz.

Fundacja Handicap Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest organizacja i promowanie kultury fizycznej, sportu, narciarstwa, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psycho-fizycznych.

 

 

PAP/bp

 

50%
50%