|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Mieszkańcy Białego Dunajca protestowali. Zablokowali Zakopiankę

Grupa mieszkańców Białego Dunajca na Podhalu zablokowała w środę drogę krajową nr 47, czyli popularną zakopiankę. Domagają się budowy bezpiecznych chodników dla pieszych na drodze gminnej gen. Galicy, która dochodzi do powstającego w ciągu zakopianki mostu. Zakopianka między Nowym Targiem a Zakopanem przez około 2 godziny była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Kierowcy musieli zawracać i jechać odległymi objazdami przez Ząb lub Bukowinę Tatrzańską. Na miejscu byli policjanci, którzy negocjowali z mieszkańcami. Obecnie droga jest już odblokowana.

Fot. PAP/Grzegorz Momot

„Chcemy, żeby przy drodze gen. Galicy, która dochodzi do zakopianki przy nowym moście, powstały bezpieczne chodniki dla pieszych. Nowy most rośnie w oczach, niedługo pojadą nim samochody, a nasze dzieci nie będą miały możliwości bezpiecznego chodzenia. Cieszymy się z nowego mostu, ale chcemy, aby jego otoczenie też było bezpieczne” – powiedziała PAP jedna z protestujących.

Uczestnicy protestu wskazują, że chodnik może powstać na działce gminnej, jednak mieszkanka sąsiedniego domu twierdzi, że to jej prywatna własność i nie pozwoli na budowę chodnika.

Przybyły na miejsce wójt gminy Biały Dunajec Andrzej Nowak zadeklarował, że będzie czynił starania o wykonanie chodnika zgodne z życzeniem mieszkańców. „Z punktu widzenia gminy ważne jest bezpieczeństwo mieszkańców. Będziemy chcieli zadbać o chodnik, choć nie na wszystkie inwestycje mamy już gotową dokumentacją. Będziemy w kontakcie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, aby te chodniki powstały jak najszybciej” – powiedział wójt.

Nowak przyznał, że przebieg granicy działki gminnej, na której miałby powstać chodnik, nie jest jeszcze doprecyzowany, gdyż sprawa toczy się przed sądem. „Inwestycja jest przygotowana tylko w pasie drogi krajowej, natomiast dalszy ciąg drogi generała Galicy jest już w naszych kompetencjach. Na wniosek mieszkańców chcemy rozgraniczyć działki i wyznaczyć dalszy przebieg chodnika” – powiedział wójt Białego Dunajca.

 

 

(PAP/ew)

50%
50%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

Daniłow

Środa, 7 listopada 2018, 18:07

No naprawdę świetny pomysł nie chcą wybudować chodnika przy drodze gminnej to zablokujmy drogę krajową

Odpowiedz