|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Łatwiejsza podróż po Podhalu. Powstanie regularna komunikacja busowa

Za kilka miesięcy na Podhalu może powstać regularna komunikacja busowa, która połączy wszystkie miejscowości powiatu tatrzańskiego. Komunikację tworzą wspólnie powiat i gminy tatrzańskie. Docelowo ma ona się składać z kilkunastu linii, które połączą miejscowości poszczególnych gmin, a także pozwolą poruszać się mieszkańcom między poszczególnymi gminami. Najważniejsze jest to, że będą to połączenia regularne przez cały rok - niezależnie od sezonu turystycznego.

Posłuchaj, co mówią Maria Kuruc, naczelnik wydziału komunikacji i transportu w starostwie tatrzańskim oraz Piotr Bąk, starosta

Kuźnice. Fot. arch. RK

"W sezonie u nas busów i autobusów jest dużo. Gorzej z kolei się mieszkańcom poruszać, gdy turyści wyjadą. Wówczas sporo komercyjnych przewoźników zawiesza swoje linie. Będziemy więc zawierać konkretne umowy z przedsiębiorcami. Będzie konkretna taryfa, ulgi ustawowe, rozkład jazdy" - mówi Radiu Kraków Maria Kuruc, naczelnik wydziału komunikacji i transportu w starostwie tatrzańskim.

Przewoźnicy zaś, którzy uzyskają koncesje, będą z budżetu państwa uzyskiwać zwrot za ustawowe ulgi, których udzielili pasażerom.

"Przed nami jest teraz konieczność opracowania potrzeb komunikacyjnych w regionie. Zrobimy to za pomocą ankiet" - dodaje Piotr Bąk, starosta tatrzański. Badania ankietowe na terenie powiatu tatrzańskiego odbędą się w październiku i listopadzie.

 

 

(RK/ew)

100%
0%