|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

IX Międzynarodowe Forum Górskie w Zakopanem

W Zakopanem rozpoczęło się IX Międzynarodowe Forum Górskie. Podczas tegorocznej edycji uczestnicy rozmawiać będą na temat współczesnych i historycznych aspektów tatrzańskiego systemu komunikacyjnego oraz transportu linowego i ratownictwa górskiego.

Posłuchaj co mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański

Fot. Kronos Media

Na początku Forum została przyznana doroczna nagroda Starosty Tatrzańskiego za szczególne osiągnięcia dla kultury regionalnej. W tym roku otrzymał ją Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka z Bukowiny Tatrzańskiej.

W tym roku głównym tematem poruszanym na forum jest sprawa komunikacji - zarówno tej drogowej, kolejowej, jak i linowej. W trakcie spotkania zaprezentowane zostały informacje dotyczące postępów prac przy budowie nowej zakopianki, jak również nowego skrzyżowania na zakopiance w Poroninie. Te dwie inwestycje w niedalekiej przyszłości zdecydowanie polepszą dojazd w góry. "Dlatego naszym zdaniem największym obecnie problemem jest system komunikacji już na samym Podhalu" - ocenia Piotr Bąk, starosta tatrzański.

Remedium na to ma być projektowana przez powiat tatrzański publiczna komunikacja zbiorowa, która ma być oparta o prywatnych przewoźników. Nowy komunikacja na być regularna i spójna - tak by z mieszkaniec, czy turysta mógł się o każdej porze dnia poruszać płynnie po każdej miejscowości powiatu tatrzańskiego. Dodatkowo nowe połączenia mają być w pełni nadzorowana przez samorząd. Ma ona ruszyć w połowie przyszłego roku. 

 

 

(RK/ew)

0%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 0