|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Dotrzymujemy słowa" - wicepremier Beata Szydło w Zakopanem

Polityka prorodzinna, reforma wymiaru sprawiedliwości i polityki emerytalnej - to główne tematy spotkania wicepremier Beaty Szydło z mieszkańcami Zakopanego.

posłuchaj wicepremier Beaty Szydło

fot Grzegorz Momot/PAP

- To była bardzo intensywna praca, musieliśmy pokonywać wiele trudności - tak dwa i pół roku rządów Prawa i Sprawiedliwości podsumowała wicepremier.

Wśród osiągnięć rządu, wicepremier Szydło wymieniła sukces programu 500 plus, który - jej zdaniem - praktycznie wyeliminował problem biedy wśród dzieci, a także obniżenie wieku emerytalnego.

Nie będzie już w Polsce żadnego rządu, który odważy się cofnąć program 500 plus i odejść od promowania rodziny - oceniła w niedzielę podczas spotkania z mieszkańcami Zakopanego wicepremier Beata Szydło.

„Dotrzymywaliśmy i dotrzymujemy słowa. Realizujemy wszystko krok po kroku o czym mówiliśmy. Myślę, że wielkim osiągnięciem rządu PiS było to, że potrafiliśmy jasno powiedzieć w Polsce i na świecie co jest dla nas ważne. Ważna jest dla nas Polska, nasza ojczyzna, nasza rodzina i te wartości, które wynieśliśmy z domów rodzinnych, wokół których trzeba się gromadzić i o nie dbać dlatego że to stanowią o naszej sile” – podkreśliła Szydło.

Wicepremier zaznaczyła, że dzięki programowi 500 plus praktycznie została zlikwidowana bieda wśród dzieci.

„To jest realny, twardy wymiar programu 500 plus. Ten program uczynił jeszcze jedną ważną rzecz: rodzina stała się centrum zainteresowania życia publicznego i to jest nasza ogromne osiągnięcie” – podkreśliła.

Podczas spotkania z mieszkańcami Podhala Beata Szydło zapowiedziała, że rząd jeszcze w tej kadencji zrealizuje programy minimalnej emerytury dla matek, które urodziły co najmniej czworo dzieci, modernizacji dróg lokalnych, a także zupełnie nowy projekt wsparcia kultury ludowej i jej twórców.

Ze spotkania wicepremier Szydło udała się na nabożeństwo do Sanktuarium na Krzeptówkach, które decyzją Komisji Episkopatu Polski stało się Sanktuarium Narodowym.

 

Jakub Kusy/PAP/bp

 

44%
56%