|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wyczekiwany remont hali sportowej Jaskółka w Mościcach jednak nie rozpocznie się w tym roku

Miasto dopiero teraz zdobyło pozwolenie na budowę i szykuje się do ogłoszenia przetargu, który powinien wyłonić wykonawcę inwestycji do końca roku. Urzędnicy opóźnienie tłumaczą koniecznymi zmianami w projekcie, ale także oczekiwaniem na zasady dofinansowania. Inwestycja ma kosztować 40 milionów złotych.

Posłuchaj co mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela

Tak ma wyglądać przebudowana hala Jaskółka

- Liczymy na wsparcie z dwóch funduszy. Z funduszy unijnych na termomodernizację. Ta przebudowa jest na krótkiej liście dofinansowania. Formalny wniosek będziemy mogli złożyć jak będzie ogłoszony konkurs. To może być około 10 milionów złotych. W pozostałej części bardzo liczymy na wsparcie ministra sportu - mówi prezydent Roman Ciepiela.

Prezydent Tarnowa poprosił tarnowskich parlamentarzystów o wsparcie w zabiegach o dofinansowanie remontu hali sportowej Jaskółka. Prace powinny potrwać około 1,5 roku.

 

Jest też pierwszy krok ws. modernizacji stadionu miejskiego

Pierwszy krok w sprawie długo wyczekiwanej modernizacji tarnowskiego Stadionu Miejskiego został wykonany. W wyniku przetargu wyłoniono dwie koncepcje. Miasto po konsultacjach ze środowiskami sportowymi wybierze tę ostateczną. Stadion będzie dostosowany zarówno do rozgrywek piłkarskich, jak i treningów oraz zawodów żużlowych.

- Będą zaprojektowane zadaszenia nad główną trybuną. Będzie boisko piłkarskie, które powinno odpowiadać bardziej wymagającym normom grania w piłkę. Będzie podgrzewana płyta. Będzie sala konferencyjna i sanitariaty - mówi prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Miasto na modernizację stadionu zabezpieczy 20 milionów złotych. W przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę prac.

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/Magdalena Zbylut/ko)

0%
0%