|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Włodzimierz Bernacki jedynką PiS do Sejmu w okręgu tarnowskim

Kampania wyborcza w regionie tarnowskim powoli nabiera tempa. Listy kandydatów do wyborów parlamentarnych przedstawiła już Platforma Obywatelska i PSL, PiS wciąż ustala kandydatów. Według nieoficjalnych informacji reporterki Radia Kraków jedynką w okręgu tarnowskim do Sejmu będzie prof. Włodzimierz Bernacki

Posłuchaj komentarza Miłosza Lodowskiego

- Obecy poseł PiS-u to dobry wybór - ocenia sentor PiS, Kazimierz Wiatr. Senaotr Wiatr na razie nie potwierdza własnego startu w najbliższych wyborach, ale jak nieoficjalnie ustaliło Radio Kraków, to właśnie on otworzy listę PiS do Senatu w okręgu tarnowskim. Oficjalne listy kandydatów PiS mają zostać zatwierdzone w środę.

Echa konfliktu w związku z zamieszaniem przy tworzeniu list wyborczych nie milkną także w szeregach tarnowskich zwolenników Pawła Kukiza.  Przypomnijmy: działacze Kukiza w Tarnwoie są podzieleni, bo ci, którzy na początku podpisywali się po ideą JOW-ów na tych listach się nie znaleźli. Komitet Pawła Kukiza w okręgu tarnowskim będzie za to reprezentował 26-letni radny miejski z Proszowic - Norbert Kaczmarczyk. Na listach natomiast zabraknie tarnowskiego radnego Marka Ciesielczyka, który nie przeszedł weryfikacji  - skomentował na antenie Radia Kraków  rzecznik Ruchu Kukiza, Miłosz Lodowski. - Zachęcam do większego zaangażowania w życie Tarnowa i tego, żeby pan Ciesielczyk przeszedł weryfikację, która miała miejsce w okręgu tarnowskim. Z tego co pamiętam, pan Cieszelczyk po drodze zaliczył jeszcze jakiś konwent osób tworzących ruch JOW Bezpartyjni - argumentował Lodowski.

Na listach Ruchu Kukiza w Tarnowie nie znaleźli się także inni kandydaci którzy mieli takie ambicje: Paweł Augustyn, Jan Sipior i Jerzy Lysy.

 

Agnieszka Wrońska/jg

0%
100%