|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

We wtorek odbyło się spotkanie Romana Ciepieli z Naszym Miastem Tarnów

Czy będzie nowa koalicja w tarnowskiej Radzie Miasta? Jak dowiedziało się Radio Kraków, już po wyborczej wygranej prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zaproponował takie wyborcze porozumienie ugrupowaniu Nasze Miasto Tarnów. Tomasz Olszówka - lider ugrupowania - potwierdza, że spotkanie w tej sprawie odbyło się we wtorek.

Posłuchaj rozmowy z Tomaszem Olszówką

Tomasz Olszówka / Fot. P. Topolski/arch. RK

- Trudno dzisiaj mówić o efektach. Prezydent sondował możliwość zaproszenia Naszego Miasta Tarnów do budowania porozumienia w formie koalicji. Te rozmowy trzeba poprowadzić w dobrym kierunku, żeby wybrać najlepsze rozwiązanie dla miasta - mówi w rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Olszówka.

Lider Naszego Miasta Tarnów przyznał jednak na antenie Radia Kraków że nie podjął jeszcze żadnej decyzji w tej sprawie. Chciałby aby udało się nawiązać szeroką koalicję w Radzie wszystkim ugrupowaniom. "Przede wszystkim liczę na sprawiedliwy podział stanowisk w prezydium rady. To moja ambicja, żeby każde ugrupowanie miało po jednym miejscu w prezydium, żeby podział komisji był dokonany w sposób zrównoważony" - dodaje Olszówka.

Przypomnijmy, ugrupowanie Nasze Miasto Tarnów zdobyło 5 mandatów w tarnowskiej Radzie Miejskiej. PiS ma 11 radnych, Koalicja Obywatelska 9 radnych.

Wiadomo także, że do grona wybranych radnych dołączy Agnieszka Danielewicz, kandydatka Koalicji Obywatelskiej. Przejmie ona mandat po Romanie Ciepieli, który wygrał wybory prezydenckie.

 

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)   

52%
48%