|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Tarnowie powstaje mapa antysemityzmu

Wolontariusze fundacji 'Antyschematy 2' oraz tarnowskiego muzeum okręgowego tworzą listę miejsc, na których znaleźć można napisy nawołujące do antysemityzmu. W drugiej połowie sierpnia, organizatorzy chcieliby usunąć z miasta wszystkie obraźliwe hasła i symbole. - Akcja nie tylko eliminuje przejawy antysemityzmu, pozwala również zaszczepić pozytywne wartości - uważa Tomasz Malec, prezes fundacji. W prace zaangażowanych jest dwudziestu wolontariuszy.

Posłuchaj rozmowy z Adamem Bartoszem z Muzeum Okręgowego w Tarnowie

 Wolontariusze wyszukiwać będą mury, ogrodzenia i budynki na których znaleźć można obraźliwe i wulgarne hasła nie tylko obrażające społeczność żydowską, ale i te o charakterze rasistowskim. - Chcemy wyłapać takie miejsca wstydu Tarnowa, mają to być wszystkie miejsca, które uderzają w tolerancyjność i szpecą nasze miasto" - mówił na antenie Radia Kraków, Adam Bartosz z  Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Takie miejsca organizatorom akcji wskazywać mogą także sami mieszkańcy Tarnowa.

Po zebraniu listy miejsc z niechlubnymi napisami, wolontariusze z Fundacji Antyschemty i Muzeum Okregowego w Tarnowie planują zamalowanie wszystkich obraźliwych haseł i symboli, które szpecą ulice Tarnowa.  Akcja potrwa do końca wakacji. Jest częścią projektu "Mezuza" realizowanego przez tarnowskie Muzeum Okręgowe.


Agnieszka Wrońska/jg

 

0%
100%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 8

Autopromocja

Piątek, 10 lipca 2015, 22:33

Komuś jak widać jest potrzebne do cv potwierdzenie że walczył z polskim antysemityzmem, który "wyssaliśmy z mlekiem matki". Już widzę to potrzebę serca... Pan Bóg kiedyś oceni takie faryzejskie zachowanie...

Odpowiedz

Polak

Środa, 8 lipca 2015, 15:24

A na czyje zlecenie ta mapa powstaje ? może trzeba tym aktywistom zobaczyć w rodowa genealogie ?

Odpowiedz

xy

Środa, 8 lipca 2015, 08:34

W Tarnowie potrzebna jest mapa nepotyzmu, mapa korupcji, mapa patologii urzędniczych, które niszczą miasto. Zajmijcie się w końcu poważnymi sprawami!

Odpowiedz

stan

Wtorek, 7 lipca 2015, 21:06

..JAK TACY GŁODNI ROBIENIA PORZĄDKÓW ANTYSEMICKICH W MIEŚCIE TO ZAPRASZAMY NA KIRCHOŁ ŻYDOWSKIE GROBY PORZĄDKOWAĆ .. !

Odpowiedz

brandstaetter

Wtorek, 7 lipca 2015, 12:42

Mam bardzo mieszane uczucia co do stylu promocji i medialnego szumu wokół tej akcji. Obawiam się że więcej z tego będzie szkód z powodu beznadziejnego, nieprawdziwego i niezasłużonego piętnowania wręcz antyreklamowania całej miejskiej społeczności Tarnowa niż pożytku w postaci walki z chuligaństwem i oszołomstwem. Tak przy okazji z rosnącym niepokojem obserwuję kolejne dziwne pomysły fundacji Antyschematy2 która od niedawna ma siedzibę w Tarnowie. A to zaraz skradziono cenną metalową mezuzę z fragmentem Tory którą Fundacja lekkomyślnie zamontowała na zewnątrz poza swoim lokalem, a to ogłosiła że przybyła akurat do Tarnowa walczyć z - powiedzmy uczciwie marginalnymi - przejawami rasizmu, no i teraz jeszcze ta mapa. Boję się co jeszcze w zanadrzu mają Antyschematy2 dla spokojnych i tolerancyjnych większości Tarnowian. Radzę wolontariuszom np. poczytać wspomnienia Romana Brandstaettera z przedwojennego Tarnowa albo zapoznać się z historiami Żydów ratowanych w czasie wojny przez Tarnowian i okolicznych chłopów. Wtedy łatwiej może będzie im budować mosty między ludźmi różnych ras i religii.

Odpowiedz

Mina

Wtorek, 7 lipca 2015, 11:13

Kto wymyślił taki głupi tytuł? Jeśli ten kto notatkę pisał to nie wie o czym pisał. Trzeba posłuchać rozmowy.

Odpowiedz

tarnowianin

Poniedziałek, 6 lipca 2015, 20:07

Tarnowianie mają nadzieję, że równie intensywnie walczy się w Izraelu z żydowskim antypolonizmem...

Odpowiedz

stan

Poniedziałek, 6 lipca 2015, 19:28

Pomysł przedni ! ciekawe czy z własnej inicjatywy czy podpowiedziany ..?! Może by w ogóle wydać album lub mapę upamiętniającą miejsca tarnowskiego antysemityzmu i popularyzować miasto jak skutecznie walczy z nietolerancją.. szkoda tylko , że tych i innych bazgrołów nie likwidują na swój koszt ich autorzy..?! byłoby taniej i z przykładem !

Odpowiedz