|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W Tarnowie odsłonięto półbasztę z XVI wieku

Tarnów czekał na to od lat. Odsłonięto półbasztę z XVI wieku. Zabytek był schowany za kamienicą z ulicy Wałowej. Dlatego miasto już 8 lat temu przejęło budynek, oddając właścicielowi inną nieruchomość. Zapowiadane wyburzenie ciągle się jednak opóźniało. Tarnów zdobył jednak na zagospodarowanie placu przed półbasztą dotację w ramach rewitalizacji i ekipy budowlane ostro zabrały się do pracy. Na razie z krajobrazu centrum Tarnowa zniknęła kamienica przy ulicy Wałowa 25. I odsłoniła półbasztę.

Posłuchaj mieszkańców

Fot. Paweł Topolski

Do jesieni plac przed właśnie odsłoniętą zabytkową półbasztą w centrum Tarnowa ma się zamienić w skwer do odpoczynku. A w piwnicach zburzonej kamienicy ma powstać mulltimedialne centrum artystyczne.

Wizualizacja rewitalizacji ul. Wałowej - mat. prasowe UMT

 

Bartek Maziarz/jgk

88%
12%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 18

sobol

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 15:01

@Amor

wtedy nie byłoby takich cudaków jak Ty

Odpowiedz

Jacek

Wtorek, 17 kwietnia 2018, 08:25

Super, że miastu nie zabrakło determinacji do realizacji!!!

Odpowiedz

ROBOLL

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 23:25

Napewno Tarnów będzię ładniejszy.Tylko ile to wszystko kosztuje :ktoś dostał w zamian kamienice na Krakowskiek &Mościckiego na dyskotekę Ktoś przez ostatnie cztery lata na tym dobrze zarobił Jakie koszta pochłonie wyburzenie,jakie koszta uporządkowanie terenu na skwerek Czy to nie podobna inwestycja jak na Szujskiego&Szkotnik koło MC Donalda wyburzono kamienice za dwa miliony oraz dodatkowa zmiana organizacja i poszerzenia ulic wrazz chodnikami za dodatkowe 700 tysięcy. Miało powstać rondo ale teren wydzierżawiono znajomemu na parking na dzisięci lat za 25 tysięcy czynszu pod praking płatny dla Centermedu za zgodą magistratu.

Odpowiedz

Amor

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 21:07

Miasto ROMANA = miasto w ruinie, cofnęło się do XVI wieku jak widać na załączonej ilustracji...

Odpowiedz

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:27

Multimedia Center.... hehe to tak po amerykańskiemu:) Trza się dowartościowywać!

Odpowiedz

mieszkaniec

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:25

Strach się bać gdy ekipy remontowe w Tarnowie ostro zabierają się do pracy. Na ulicach i wiaduktach tak ostro robią, ze oderwać od pracy się nie mogą od wielu lat!

Odpowiedz

Wesoły Romek

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 08:29

Na środku placu powinni zrobić wielkie logo Unii Wolności. Wszak tyle stanowisk jest przyznanych w mieście dla przyjaciół Romana z tamtych czasów.

Odpowiedz

prezes

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 21:30

Okazało się że trzeba wyburzyć kolejną kamienicę żeby to miało jakiś wygląd. Ta po prawej to dramat. Slamsy jakieś

Odpowiedz

...

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 20:12

@Ciesieczyk

a mozna było i 10 lat temu , burzą teraz i jest ok - czekaj na efekty a nie podciagaj wszystko pod wybory jak kaczyński.

Odpowiedz

Tarnów

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:14

Tarnów ma potencjał, ale nikt tego nie wykorzystuje i nie wykorzysta już zapewne.Gdyby z ulicy Wałowej usunąć banki i i jakieś mało znaczące firmy przenieś gdzie indziej i w ich miejsce stworzyć kawiarnie, restauracje, klub muzyczny, kawiarnie literacką, jakiegoś kebaba. Ulica by ożyła. Potrzebni są inwestorzy, duże firmy, które dadzą pracę i mieszkania komunalne.

Odpowiedz

Tarnowianin

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 16:55

Poczekajmy na zakończenie prac i wtedy komentujmy. Tarnów jest miastem takim jakich wiele w Polsce i każde ma swoje perełki i brzydotę. Ten co by wszystko zaorał z pod znaku KTA lub KTB to niech się wyprowadzi tam skąd pochodzi.

Odpowiedz

oby

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 15:15

Mam nadzieję, że pomalują tą ścianę, bo jak nie to strasznie szpetnie to wygląda.

Odpowiedz

Hurra

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 13:47

@Raffi

O co ci chodzi ? Koleś ma 100% racji !!! Wyburzyć wszytko zaorać zasiać trawę i posadzić śrubokręty !!

Odpowiedz

building

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 13:38

Miasto w ruinie haha

Odpowiedz

Raffi

Sobota, 14 kwietnia 2018, 21:50

@Wyburzyć to zadupie

ciekaw jestem co za kompleksy chcesz leczyć pisząc taki tekst

Odpowiedz

w

Sobota, 14 kwietnia 2018, 21:42

proszę o koszt burzenia .

Odpowiedz

Ciesieczyk

Sobota, 14 kwietnia 2018, 21:20

Oczywiście można było już burzyć 2 lata temu......tylko El presidente robi wielkie łał przed wyborami, żenujące i nieodpowiedzialne, już od 2 lat mogło to miejsce żyć a nie szpecić, co za prezydent......

Odpowiedz

Wyburzyć to zadupie

Sobota, 14 kwietnia 2018, 19:20

Wyburzyć to miasto w diabły.Wszystko po kolei: urzędy, banki, kamienice, sklepy,restauracje i szkoły. Zasiać trawę.

Odpowiedz