|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W niedzielę żużlowcy Unii Tarnów mogą wrócić do ekstraligii. Co ze stadionem?

Żeby awansować, żużlowcy Jaskółek muszą wygrać do Wybrzeżem Gdańsk co najmniej ośmioma punktami. Głowy żużlowych działaczy oraz kibiców zaprząta jednak nie tylko sam mecz, ale też sprawa remontu stadionu w Mościcach.

Fot. Archiwum RK

Przed dwoma miesiącami ogłoszono kompromis w tej sprawie i zapewniano o kompleksowym remoncie stadionu na potrzeby piłkarzy oraz żużlowców. Wciąż jednak nie ma potwierdzenia obietnicy prezydenta. Mnożą się za to pytania, na które nie ma na razie odpowiedzi.

 

Posłuchaj rozmowy Bartka Maziarza z Romanem Ciepielą

Roman Ciepiela w rozmowie z Radiem Kraków zapewnia, że miasto jest gotowe do przebudowy stadionu. "Są dokumenty umożliwiające rozpoczęcie modernizacji. Środki w budżecie są zabezpieczone. Chociaż nie w takiej wielkości jakie byłby potrzebne, żeby przewidzieć wielką rozbudowę całego stadionu. Myślę jednak, że będziemy mogli już w tym roku rozpocząć prace" - mówi.

Ale jednocześnie prezydent Tarnowa przekonuje, że miasto jest wstrzymywane przez stanowisko żużlowców. "Oni najpierw wyrazili pozytywną opinię dla programu funkcjonalno-użytkowego, który był im przesłany bodajże jeszcze w maju. Po rozmowie z prezesami żużlowej PGE Estraligii okazało się jednak, że jest 45 różnego rodzaju uwag i postulatów dodatkowo wpływających na wartość tego projektu. Dlatego musimy się nad nimi zastanowić. W perspektywie awansu rozumiem zniecierpliwienie żużlowców, ale z drugiej strony nie można bez końca mnożyć swoich postulatów, bo nigdy tego projektu nie zamkniemy" - dodaje.

Roman Ciepiela przyznaje, że jest zaskoczony niektórymi postulatami. Poza kwestią oświetlenia czy wymogów związanych z transmisjami telewizyjnym, jest też na przykład ekologiczna myjka motorów przy parku maszyn. "Podatnik tarnowski powinien kupić myjkę, czy też nie? Są pytania, na które publicznie powinniśmy sobie odpowiedzieć" - zapowiada prezydent.

Posłuchaj rozmowy Bartka Maziarza z Łukaszem Sadym

Prezes Żużlowej Spółki Akcyjnej Unia Tarnów Łukasz Sady przekonuje, że myjka to raptem niecka z odpowiednią kratownicą i miejscem na postawienie motorów. "Nie chodzi tutaj o jakąś myjnię samochodową. Jest to część infrastruktury stadionowej" - tłumaczy.

Sady przyznaje, że jest zdumiony takim podejściem do tematu. "Boję się, że to za chwilę będzie jakieś odkładanie tematu w czasie i czepianie się szczegółów. Na zasadzie: to nie my jako miasto, tamto nie my. Albo powstanie nowoczesny, kompleksowo zmodernizowany, żużlowo-piłkarski stadion miejski, albo będziemy to znowu odciągać w czasie, ale nie z winy spółki żużlowej. Cały czas jednak wierzę, że prezydent zrobi to, co zadeklarował".

Prezes Unii Tarnów dodaje, że sprawę wydłużają także konsultacje z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. PZPN w przesłanym Radiu Kraków oświadczeniu informuje, że "odbyły się już pierwsze spotkania w tej sprawie i oczekujemy na przedstawienie przez projektanta najnowszego projektu uwzględniającego nasze zalecenia (m.in. przeprojektowanie koncepcji tzw. „mixed zone” dla zawodników)".

Osobną kwestią jest finansowanie remontu stadionu miejskiego. Miasto szczegółowo konsultuje projekt ze związkami sportowymi, bo chce się ubiegać o dotację Ministra Sportu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Tarnowa na przebudowę stadionu zapisano 40 milionów złotych. Radny Jacek Łabno już dwa miesiące temu pytał. "Obawiam się, że prezydent mówi na wyrost. Niech udokumentuje gdzie te pieniądze są? Gdzie jest 40 milionów? Papier wszystko przyjmie".

 

 

 

Bartek Maziarz/wm

17%
83%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 17

Potańcówki...

Sobota, 16 września 2017, 14:48

Ależ Romano skarpetano ponad wszystko...on wszystko wie najlepiej. Zrobi tzw. prowizorkę pod publiczkę i nieświadomych emerytów za krótki stadion, lekkoatletyczny bubel na 6 torów, grilla w parku, potańcówki w 100 tys. mieście, 16 mln. remont w parku Sanguszków i za 60 baniek na trupie hale, bo taki z niego wizjoner ...jaki wizjoner takie potańcówki...

Odpowiedz

Mieszkaniec

Sobota, 16 września 2017, 07:29

Wedlug mnie Pan Roman Ciepiela powinien sobie odpoczac od funkcji publicznych.Jesli wyrazi zgode poraz drugi przegra.Juz wiele osob z ktorymi gadalem sie zawiodlo.

Odpowiedz

Ignac

Piątek, 15 września 2017, 17:39

Ja czekam na komentarz 'kibica żużla od 1964r.'

Odpowiedz

Piątek, 15 września 2017, 10:36

@Q

Może być i z PiSu, byle był patriotą lokalnym, a nie partyjniackim sługusem.

Odpowiedz

Q

Piątek, 15 września 2017, 10:02

Wybierzcie byle kogo tylko nikogo z Pisu i będzie ok

Odpowiedz

Taliban

Piątek, 15 września 2017, 09:48

Śmiesznie krótki dach, brak trybuny na prostej, ten projekt stadionu jest bublem w ładnym opakowaniu. Jak widać projektant nie wziął pod uwagę szeregu innych czynników związanych stricte z zawodami żużlowymi czy meczami piłkarskimi. W skrócie miał gdzieś komfort kibiców i wytyczne. Za co miasto zapłaciło i po co forsuje ten bubel, wie tylko Roman Ciepiela.

Odpowiedz

Piątek, 15 września 2017, 09:45

Prezes z PO Robert von Żel już się szykuje na kandydowanie. Czekajcie jak niedługo zacznie objeżdżać ścieżki rowerowe jak co 4 lata i obiecywać gruszki na wierzbie.

Odpowiedz

:)

Piątek, 15 września 2017, 09:34

Obiecuję wam 3000 miejsc pracy, wioskę olimpijską w Mościcach, 2 stadiony żużlowe, metro i oceanarium w Tarnowie, tylko.... wybierzcie mnie na prezydenta.

Odpowiedz

tarnowianin

Piątek, 15 września 2017, 08:45

Nie martwcie się - będzie synonim stadionu i synonim ekstraklasy od synonimu prezydenta!

Odpowiedz

zabawa w kotka i myszkę?

Piątek, 15 września 2017, 08:22

My też wierzyliśmy. Już zadeklarował stworzenie 2000 miejsc pracy. To była sztandarowa obietnica Pana Ciepieli z kampanii wyborczej.

Odpowiedz

Omnibus

Piątek, 15 września 2017, 08:19

Racja. Powinno się zbudować średni stadion dla żużla i mały dla piłkarzy. Wszyscy to mówią, ale p. Ciepiela ze swoją świtą wiedzą jak zwykle lepiej. Tak samo było z amfiteatrem, z torami na stadionie Błękitnych, że ludzie swoje, a władza swoje. Dobrze, że jeszcze tylko rok i Roman z ekipią pójdzie w skarpetach z tego stanowiska.

Odpowiedz

prezes

Piątek, 15 września 2017, 07:32

Piłkarski stadion powinien powstać obok hali jaskółka. Wielkością coś jak ten w Niecieczy.

Odpowiedz

Petra

Piątek, 15 września 2017, 07:22

A ja wole by pieniądze przeznaczone na budowę imprezowni na 10 zawodów rocznie dla prywatnej armii zaciężnej przeznaczone były na budowę infrastruktury dla szerszego kręgu - np. ścieżek rowerowych. Ile km. ścieżek wybydujemy za te pieniądze?

Odpowiedz

zks

Czwartek, 14 września 2017, 21:41

Po pierwsze to stadion Piłkarsko-żużlowy a nie na odwrót.Zawsze tak był nazywany.Unia Pany!

Odpowiedz

Tarnowianka

Czwartek, 14 września 2017, 21:26

@A

Do A jak mozna ci pomoc? Na razie gleboko oddychaj...

Odpowiedz

A

Czwartek, 14 września 2017, 20:45

Jak wygra przedstawiciel Pisu jedyne co zrobi to pomnik Smoleński, taka będzie różnica

Odpowiedz

Wesoły Romek

Czwartek, 14 września 2017, 19:54

"Cały czas jednak wierze, że prezydent zrobi co deklarował". Prezydent deklarował też utworzenie 2000 miejsc pracy. W obietnicach Ciepiela jest dobry. Tylko ich dotrzymywanie mu nie wychodzi.

Odpowiedz